Головна сторінка 30 листопада 2020
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Листопад 2020
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Законопроектна діяльність  »  Проекти актів Кабінету Міністрів України


Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання Суспільного телебачення і радіомовлення України"
07.07.2014 | 10:55 | Департамент інформаційної політики версія для друку

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України  

«Деякі питання Суспільного телебачення і радіомовлення України»

 

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

17.04.2014 Верховною Радою України прийнято Закон України № 1227-VІІ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Відповідно до частини другої статті 1 вказаного Закону України для забезпечення поступового та послідовного становлення Суспільного телебачення і радіомовлення України Кабінет Міністрів України на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення», Державної телерадіокомпанії «Культура», обласних державних телерадіокомпаній, Державної телерадіокомпанії «Крим», Київської державної телерадіокомпанії, Севастопольської державної телерадіокомпанії, Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм», що реорганізовуються, утворює юридичну особу публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Пунктом 4 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону України Кабінету Міністрів України доручено у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

підготувати і внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

здійснити заходи, пов’язані із створенням Національної суспільної телерадіокомпанії України, в порядку, визначеному цим Законом.

У зв’язку з цим, виникла необхідність у підготовці проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання Суспільного телебачення і радіомовлення України».

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту постанови Кабінету Міністрів України є забезпечення здійснення заходів, пов’язаних зі створенням Національної суспільної телерадіокомпанії України.

З цією метою проектом постанови Кабінету Міністрів України пропонується:

утворити як юридичну особу публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України»;

призначити тимчасово виконуючого обов’язки голови правління юридичної особи публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України»;

доручити тимчасово виконуючому обов’язки голови правління юридичної особи публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України» спільно з Держкомтелерадіо України здійснити заходи, пов’язані з реорганізацією визначених Законом України державних телерадіокомпаній та Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм» та утворенням юридичної особи публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України»;

затвердити Статут юридичної особи публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України»;

установити, що рухоме і нерухоме майно, вартість якого станом на 15 травня 2014 р. відображена в балансах юридичних осіб, зазначених у пункті 3 цієї постанови,  закріплюється за юридичною особою публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України» на праві оперативного управління;

доручити Міністерству фінансів України та Держкомтелерадіо України під час формування проектів Державного бюджету України на 2015 і наступні роки передбачати асигнування на забезпечення діяльності юридичної особи публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України» окремою бюджетною програмою;

визнати такими, що втратили чинність, акти Кабінету Міністрів України щодо діяльності Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України.

3. Правові аспекти

Правовою підставою розроблення проекту постанови Кабінету Міністрів України є  пункт 1 § 32 глави 2 розділу 4 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950.

У даній сфері суспільних відносин діють: Конституція України, закони України «Про телебачення і радіомовлення», «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», Указ Президента України від 07.05.2011 № 559 «Про Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України», постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.1995 № 129 «Питання Державного комітету телебачення і радіомовлення», від 04.06.2002 № 764 «Деякі питання Національної телекомпанії України», розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.03.2003 № 154 «Про затвердження складу наглядової ради Національної телекомпанії України», від 08.11.2007 № 975 «Про затвердження складу наглядової ради Національної радіокомпанії», від 20.10.2010 № 1992 «Про затвердження нового складу наглядової ради Національної радіокомпанії», від 20.10.2010 № 1993 «Про затвердження нового складу наглядової ради Національної телекомпанії».

Реалізація постанови Кабінету Міністрів України передбачає приведення власних актів Держкомтелерадіо України у відповідність до цієї постанови.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація постанови Кабінету Міністрів України потребує додаткових матеріальних та інших витрат з державного бюджету.

Фінансово-економічні розрахунки додаються.

5. Позиція заінтересованих органів

Позиція заінтересованих органів буде відома після опрацювання проекту постанови Кабінету Міністрів України.

 

6. Регіональний аспект

Проект постанови Кабінету Міністрів України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті постанови Кабінету Міністрів України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті постанови Кабінету Міністрів України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект постанови Кабінету Міністрів України для громадського обговорення з __.07.2014 розміщено у підрубриці «Проекти актів Кабінету Міністрів України» рубрики «Законопроектна діяльність» офіційного веб-сайту Держкомтелерадіо України.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект постанови Кабінету Міністрів України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект постанови Кабінету Міністрів України не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття та реалізація постанови Кабінету Міністрів України сприятиме

створенню та діяльності Національної суспільної телерадіокомпанії України.

 

 

Голова

Держкомтелерадіо України                                    Олег Наливайко

 

     «___» липня 2014 р.

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
12:43 (13.10.2020)
Держкомтелерадіо оголошує прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2020 рік.
09:24 (12.10.2020)
Державна наукова установа "Енциклопедичне видавництво" запрошує провідних фахівців наукових установ та закладів вищої освіти взяти участь у науковій конференції "Традиції та новації в світовій енциклопедистиці". Захід попередньо заплановано на 16 листопада 2020 р. У його рамках планується обговорення теоретичних та прикладних проблем змістового наповнення сучасних енциклопедій.
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua
17:15 (28.10.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 23.10.2019 № 434 надано чинності стандарту із виготовлення підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів (СОУ 18.1-02477019-07:2015)
17:55 (04.04.2019)
До відома видавців! Наказом Держкомтелерадіо від 17 січня 2019 року №23 затверджено "Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення"
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"