Головна сторінка 26 вересня 2022
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Вересень 2022
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Доступ до публічної інформації  »  Звіти  »  Звіти органів виконавчої влади


Узагальнена інформація про виконання органами виконавчої влади завдань, визначених Указом Президента України від 05.05.2011р. №547 "Про забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації" (станом на 29.04.2014)
16.06.2014 | 09:36 | Департамент інформаційної політики версія для друку

 

Узагальнена інформація

про виконання органами виконавчої влади завдань,

 визначених  Указом Президента України від 05.05.2011р. №547

"Про забезпечення органами виконавчої влади

 доступу до публічної інформації" (станом на 29.04.2014)

 

 

Згідно із дорученням  Кабінету  Міністрів  України  від  15.04.2013 № 23532/116/1-11 щодо інформування про стан реалізації Плану організації виконання Указу Президента України від 5 травня 2011 року № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», схваленого на засіданні Уряду 18.05.2011 (протокол № 33), повідомляємо наступне.

 

До абзацу 1 Плану

Міністерство фінансів України поінформувало, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» окремих бюджетних програм щодо здійснення фінансування заходів з реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» не було передбачено.

Головні розпорядники бюджетних коштів самостійно вирішували питання розподілу відкритих асигнувань за кодами програмної та економічної класифікації видатків між розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, зокрема і на заходи, передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Отже, головні розпорядники бюджетних коштів мали можливість забезпечити здійснення фінансування заходів, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації», за рахунок встановлених їм бюджетних призначень.

 

До пункту 2.3

Станом на 29.04.2014 всі центральні органи виконавчої влади, обласні, Київська міська державні адміністрації утворили спеціальні структурні підрозділи та визначили посадових осіб, відповідальних за організацію доступу до публічної інформації, завдання та обов’язки яких визначено посадовими інструкціями. Зазначені підрозділи і посадові особи у межах визначеної компетенції здійснюють облік і реєстрацію запитів на публічну інформацію, координують дії працівників структурних підрозділів з метою оперативної підготовки відповідей на запити на публічну інформацію та розміщують публічну інформацію на власних веб-сайтах органів виконавчої влади.

Для забезпечення роботи із запитами на інформацію в органах виконавчої влади затверджено наказами Порядки складання і форми подання запитів на публічну інформацію.

Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, Донецька обласна, Севастопольська міська державні адміністрації не надали Держкомтелерадіо України інформації про стан реалізації Плану організації виконання Указу Президента України від 5 травня 2011 року № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної  інформації», схваленого на засіданні Уряду 18.05.2011 (протокол № 33).

 

До пункту 2.4

Відповідно до вимог статті 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» органами виконавчої влади визначено спеціальні місця, які обладнано копіювально-розмножувальною та оргтехнікою для роботи запитувачів з документами, що містять публічну інформацію, їх копіями.

На виконання статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» у спеціальних місцях розміщені стенди із зразками форм для подання запитів на публічну інформацію, перелік публічної інформації, що створюється в процесі діяльності органів виконавчої влади і перебуває у їх володінні та підлягає обов’язковому оприлюдненню.

Запитувачам надається право робити виписки з документів (копій), що містять інформацію, доступ до якої необмежений, фотографувати, копіювати, сканувати та записувати їх на будь-які носії інформації тощо.

Водночас, Державне агентство України з туризму та курортів, орендуючи приміщення в адміністративній будівлі Міністерства інфраструктури України, не має можливості виділити окреме спеціальне місце для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями та обладнати таке місце відповідною оргтехнікою.

Державна служба експортного контролю України розташована в орендованих у ВАТ „Українській науково-дослідний інститут авіаційних технологій” приміщеннях. Протягом 2011-2013 років комісіями Державної фінансової інспекції України, Адміністрації Президента України та Рахункової палати Верховної Ради України перевірялась діяльність Держекспортконтролю України та було визнано невідповідність площі приміщення, яка принаймні вдвічі менша за санітарні норми визначені пунктом 2.3 Державних санітарних правил і норм, що не дає можливості співробітникам Служби ефективно виконувати свої завдання.

Зважаючи на викладене, Держекспортконтроль України не має спеціального місця для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію чи їх копіями. Втім, на першому поверсі орендованого приміщення, який призначений для прийому та видачі документів, у разі необхідності, запитувачі мають можливість працювати з документами, що містять публічну інформацію чи їх копіями.

 

 

 

До пункту 2.5

З метою створення умов для роботи громадян з обмеженими фізичними можливостями із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями, подання запитів на отримання публічної інформації у письмовому вигляді адміністративні будівлі органів виконавчої влади обладнані пандусами, кнопками виклику, забезпечено доступ до ліфтів.

У разі, коли з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформлює відповідальна особа, що організовує роботу з питань запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є орган виконавчої влади.

Водночас, Державна служба України з контролю за наркотиками та Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України не виконали вимог щодо забезпечення доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до адміністративних будівель.

 

До пункту 2.6

Станом на 29.04.2014 не забезпечили доступ до системи обліку публічної інформації через офіційні веб-сайти наступні органи виконавчої влади:

Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство культури України, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство оборони України, Міністерство промислової політики України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України, Державна санітарно-епідеміологічна служба України, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України, Державна служба України з контролю за наркотиками, Державне агентство автомобільних доріг України, Державне агентство рибного господарства України, Державне агентство України з туризму та курортів, Державна інспекція сільського господарства України, Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті, Державна інспекція України з питань праці.

Наразі за інформацією зазначених міністерств та відомств ними здійснюються заходи з вирішення організаційно-технічних та фінансових питань щодо впровадження систем обліку публічної інформації.

 

До пункту 2.9

Органами виконавчої влади власними наказами затверджено Переліки відомостей, які містять службову інформацію, та оприлюднено в установленому порядку на офіційних веб-сайтах у відповідних розділах.

 

До пункту 2.10

Станом на 29.04.2014 облік, зберігання і використання документів, які містять службову інформацію, органи виконавчої влади здійснюють відповідно до вимог Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.1998 №1893 (зі змінами).

Законом України від 27.03.2014 № 1170-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про інформацію" та Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачено, що протягом шести місяців з дня набрання чинності має бути затверджено порядок обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію, зібрану в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни.

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
18:11 (19.09.2022)
24 вересня 2022 року о 16.00 у Національному музеї літератури (Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11) відбудеться відкриття першої персональної художньої виставки бійця ЗСУ, ветерана АТО, письменника Бориса Гуменюка "Квіти Донбасу"
14:43 (01.09.2022)
Укртелерадіопресінститут у вересні 2022 року проводить онлайн курс "Медіаграмотність: як не стати заручником російських інформаційних кампаній в умовах війни"
12:21 (15.08.2022)
"Креативна Європа" оголошує про початок конкурсів на підтримку медійних і журналістських організацій
13:02 (20.06.2022)
ДНУ "Енциклопедичне видавництво" запрошує науковців і громадськість взяти участь у науковій конференції "Українська енциклопедистика як складник інформаційного спротиву", яка орієнтовно запланована на 05 жовтня 2022 року
09:35 (13.06.2022)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2022 рік
09:26 (13.06.2022)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2022 рік
11:07 (10.05.2022)
Держкомтелерадіо призупиняє проведення конкурсу на заміщення посади директора Державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво" на період встановлення воєнного стану в Україні
12:29 (05.04.2022)
Держкомтелерадіо фіксує факти воєнних злочинів в інформаційній та видавничій сферах
11:10 (31.03.2022)
Держкомтелерадіо тимчасово призупиняє інформування про стан виконання доручень, надання відповідей на звернення та запити на публічну інформацію
16:36 (21.01.2020)
До уваги громадян! Безоплатну правову допомогу ви можете отримати на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги https://legalaid.gov.ua