Головна сторінка 24 червня 2019
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Червень 2019
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Зв'язки з регіонами  »  Інформаційна карта областей (регіонів)  »  Інформаційні довідки за 2013 рік


Стан інформаційного простору Рівненської області у 2013 році
10.01.2014 | 11:29 | Департамент інформаційної політики версія для друку

 

 

 

Про підсумки розвитку інформаційної

та видавничої сфер Рівненської області

 

 

І. Загальна оцінка ситуації в інформаційному просторі.

Аналізуючи інформаційну сферу Рівненщини, можна виділити п’ять домінуючих напрямки її  сучасного стану та розвитку у 2013 році. 

 Перший. У регіоні по суті завершилося будівництво мереж цифрового телевізійного мовлення у всіх населених пунктах, зазначених у   відповідній Державній програмі, а саме -  у с. Антопіль Рівненського району, містах Дубровиця та Кузнецовськ.

 Другий. У звітному періоді остаточного сформувався мультиплекс МХ-5 за рахунок освоєння частотного ресурсу місцевими телекомпаніями —  переможцями конкурсів (ТРК “Рівне-1” і ТРК “Ритм”).

 Третій. Суттєво розширила мережу власного ФМ-мовлення Рівненська ОДТРК. Її радіопередачі стали доступними для майже 80 відсотків населення краю. Це сталося завдяки введенню в експлуатацію  передавачів у Кузнецовську та Острозі.

 Четвертий. На заміну проводовому радіо впевнено приходить ФМ-мовлення.  Так, до уже діючих станцій в Сарнах та Березному з 1 вересня додалася ТРК  “Бурштиновий шлях” у Володимирці.  Крім цього в УДЦР замовлено прорахунок частот для створення місцевого ефірного радіо у Демидівському, Млинівському та Радивилівському районах.

П’ятий. Розширилася мережа книгорозповсюдження. Станом на 1 січня 2014 року в області функціонує 174 об’єкта книжкової торгівлі, в тому числі: 41 спеціалізований книжковий магазин, 19 спеціалізованих книжкових кіосків та 114 відділів і прилавків з реалізації книжкової продукції; постійно діючих лотків та торгових місць на ринках області. Протягом 2013 року мережа книготорговельних підприємств збільшилася на 14 одиниць.

Програми місцевих телекомпаній – Рівненської ОДТРК і ТРК "Рівне-1" — з використанням аналогових технологій доступні відповідно для 78 і 63 відсотків глядачів.

Передачі місцевих мовників – радіо “Рівне-ФМ” нині є доступними для майже 80 відсотків мешканців області, радіо "Край" Рівненської ОДТРК  - близько 75, радіо "Трек" – 65, радіо "Ритм" – 40 відсотків жителів регіону.

   Станом на 1 грудня 2013 року власні внутрішньообласні мережі телемовлення з використанням цифрових і аналогових технологій мають Рівненська ОДТРК (59 ТВК у місті Рівне і 30 ТВК у м. Дубровиця та по одному каналу у багатоканальних мережах ТОВ “Зеонбуд” у с. Антопіль, містах Дубровиця та Кузнецовськ) і ТОВ ТРК “Рівне-1” (32 ТВК у с. Антопіль Рівненського району та по одному каналу у багатоканальних мережах ТОВ “Зеонбуд” у с. Антопіль і м. Дубровиця). 

   Разом з тим населення Зарічненського, Рокитнівського та Дубровицького районів (близько 140 тисяч осіб) мають можливість безперешкодно дивитися і слухати програми білоруського телебачення і радіо з передавачів, розташованих у прикордонних з Україною містах Столін та Пінськ.

Місцеве телерадіомовлення на Рівненщині представлено сьогодні 9 ефірними телерадіомовними компаніями, 10 редакціями проводового радіомовлення. Крім цього, на території області працює 11 провайдерів, котрі надають послуги кабельного телебачення.

Спектр телерадіомовлення у 2013 році доповнився двома провайдерами, котрі надають абонентам послуги з використанням IPTV-технологій.

6 телерадіоорганізацій (Рівненська ОДТРК, ПРАТ  "Радіо "Трек" (м. Рівне), ТОВ ТРК "Ритм" (м. Рівне), КП ТРК "Полісся" (м. Сарни), КП ТРК «Березне» (м. Березне) і КП ТРК “Бурштиновий шлях” (смт. Володимирець) здійснюють радіомовлення на семи частотах. Зокрема,  Рівненська ОДТРК нині працює в ефірі на частоті 66,53 мГц з позивними  радіо "Край";  на частотах 87,8 мГц у  с. Антопіль Рівненського району, 101,1 мГц — у м. Кузнецовську та 107,8 мГц — у м. Острозі з позивними радіо «Рівне-ФМ»). Крім цього передачі радіо "Край" розповсюджуються по проводовій мережі області.

В області забезпечується реалізація конституційних прав громадян на вільне отримання інформації та свободу слова, створені умови для функціонування засобів масової інформації різних форм власності.

Щорічно збільшується кількість періодичних друкованих видань. Їх засновниками виступають здебільшого юридичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та фізичні особи. Регулярно виходять більше 80 газет з обласною та місцевою сферою розповсюдження загальним тиражем більше 1500 тис. примірників. Майже всі місцеві видання – україномовні. Найбільш впливовими і тиражними виданнями області загальнополітичного спрямування є газети „Вільне слово”, „Вісті Рівненщини”, „Рівне вечірнє”, „Рівненська газета”, „ОГО”.

В області завершила дію Програма підтримки національного книговидання, популяризації української книги та сприяння книгорозповсюдженню в Рівненській області на 2009 – 2013 роки, схвалена розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17 квітня 2009 року № 132 і затверджена рішенням обласної ради від 29 травня 2009 року № 1232. У її рамках щороку видавалася соціально значуща література краєзнавчого, освітнього, наукового спрямування, яка розповсюджувалася виключно серед бібліотечних та навчальних закладів області. За період дії програми видано 72 назви книг місцевих авторів загальним тиражем 28 961 примірник на загальну суму 888 518,98 грн.

 

 

ІІ. Телебачення і радіомовлення.

 

1.Телебачення

 

1.1.   Кількість та структура телеорганізацій.

В області нараховується 5 телекомпаній, які працюють на підставі виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення ліцензій. Серед них:

–   за формою власності: державних – 2, приватних – 3;

–   за способом розповсюдження сигналу: ефірне мовлення – 4, кабельне телебачення – 1;

–   за сферою розповсюдження: Рівненська область – 1, місцева сфера – 4.

 

1.2. Відсоток населення і території, що охоплені програмами відповідних телекомпаній:

–   обласна державна телерадіокомпанія – відповідно 95 % і 70 %;

–   ТзОВ „Телекомпанія „Рівне – 1” – 80 % і 60 %;

–   ТзОВ ТРК „Дубно” – місто Дубно і навколишні населені пункти;

–   ТРК „Рівне-атом” – місто Кузнецовськ і навколишні населені пункти в радіусі 10 км.;

–   ППСфера-ТВ” – місто Рівне.

Крім цього в області працює 11 провайдерів програмної послуги.

 

2. Радіомовлення

 

2.1. Кількість та структура радіоорганізацій:

В області за ліцензіями Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення працює 15 радіоорганізація, у тому числі:

–   за формою власності: державні – 1, комунальні – 12, приватні – 2;

–   за способом розповсюдження: ефірне мовлення – 5, проводове мовлення – 10;

–   за сферою розповсюдження: Рівненська область – 1, міста і райони області – 14.

2.2. Стан, проблеми та перспективи мережі проводового мовлення.

 Мережа проводового радіомовлення скоротилася до 33 тисяч 912 абонентських точок, у тому числі 19 тисяч 658 з них знаходяться в обласному центрі. Таким чином на основну кількість населення, котре проживає в районах, а це понад 909 тисяч чоловік, припадає всього 14 тисяч 254 радіоточки, або ж по 16 на кожну тисячу населення, котре проживає за межами Рівного.    

У той же час, редакції проводового радіомовлення продовжують працювати у Демидівському, Дубровицькому, Зарічненському, Корецькому, Костопільському, Млинівському, Радивилівському, Рівненському, Сарненському районах та місті Кузнецовську.

 Разом з тим, місцева влада спільно із журналістськими колективами  взяли курс на створення на своїх територіях ефірного ФМ-мовлення. Зокрема, у м. Сарни та Сарненському районі - КП «Полісся», м.Березне - ТРК «Березне», спільний проект Кузнецовської міської та Володимирецької районної рад Рівненщини і Маневицької районної ради Волинської області – КП  «ТРК «Бурштиновий шлях». Оскільки підприємство розташоване у Кузнецовську — місті-супутнику Рівненської АЕС, то й своїм першочерговим завданням воно вбачає інформування населення про діяльність територіальних громад, а головне – про роботу стратегічного енергетичного об'єкта та стан радіаційної безпеки довкола нього.

Беручи до уваги той факт, що на Рівненщині з року в рік здійснюється скорочення мереж проводового радіо, редакції місцевих  електронних  комунальних засобів масової  інформації продовжують працювати над впровадженням у своїх районах ФМ-мовлення. З цією метою до Національної ради редакції Демидівського, Радивилівського та Млинівського районів подали заяви на прорахунок нових частотних присвоєнь. У відповідності до рішення № 1268 від 19.06.2013 року Національна рада замовила в ДП “Український державний центр радіочастот” розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення у низці населених пунктів, в т.ч. й с.  Копань Демидівського району.

 

2.3. Відсоток населення і території області, що охоплені програмами відповідних радіокомпаній:

–   обласної державної телерадіокомпанії – відповідно 90 % і 65 %;

–   ЗАТ „Радіо „Трек” – відповідно 80 % і 55 %;

–   КП ТРК „Полісся” – відповідно – 15 % і 16 %;

–   Міського і районного проводового радіо – 90 % і 75 %.

 

3. Вживання мов в інформаційній діяльності телерадіоорганізацій.

Усі телерадіоорганізації області, що здійснюють власне мовлення, роблять це тільки державною мовою.

У програмах телерадіоорганізацій відсутня реклама зброї, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Жодна телерадіоорганізація, що здійснює мовлення на території області, не включає до свого програмного наповнення продукції зарубіжного виробництва.

 

4. Проблемні питання, що потребують нагального вирішення.

–   сприяння розширенню мережі ФМ радіомовлення РОДТРК;

–   сприяння розширенню цифрового мовлення місцевих ТРК.

 

ІІІ. Видавнича справа та преса.

1.   Книговидання та книго розповсюдження

1.1 Кількість та основні відомості про суб'єктів видавничої справи, що внесені до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції.

Станом на 31 грудня 2013 року в області налічується 61 суб’єкт видавничої справи, внесених до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції. Серед них: фізичних осіб – приватних підприємців – 24, підприємств комунальної власності – 2, приватних підприємницьких структур – 30, державних вищих навчальних закладів, установ та організацій – 4, релігійних організацій – 1.

 

1.2. Випуск книжкової продукції за назвами та тиражами, у тому числі українською мовою.

У 2013 році на виконання Програми підтримки національного книговидання, популяризації української книги та сприяння книгорозповсюдженню в Рівненській області на 2009-2013 роки» з обласного бюджету виділено 300 тис.грн. на видання 18 найменувань книг місцевих авторів загальним тиражем 7460 примірників (всі державною мовою).

 

1.3. Випуск книжкової продукції за видами

Координаційна рада з питань видавничої справи облдержадміністрації рекомендувала з метою ефективного використання бюджетних коштів, збільшення видання та популяризації творів авторів Рівненщини та на підставі поданих заяв розподілити кошти таким чином:

 

з/п

Автор

Назва книги

Сума (грн.)

1

Бабій Степан Олександрович

(РОО НСПУ)

«Терпкий смак дичок»

 

8000,00

2

Бацмай Тамара Іванівна

«Працьовитий павучок»

4000,00

3

Гуля Сергій Іларіонович

(РОО НСПУ)

«На світанку»

 

9000,00

4

Демчук Роман Степанович

(РОО НСПУ)

«Гостина в Зая-травозная»

 

15000,00

5

Диб’як Неоніла Ананівна

(РОО НСПУ)

«Ходи до нас, котику»

 

12000,00

6

Кащук Микола Кирилович

(РОО НСПУ)

«Людські професії»

 

8000,00

7

Кралюк Петро Михайлович

(РОО НСПУ)

«Тарас Шевченко: непрочитане»

9000,00

8

Куліш-Зіньків Леонід Зіновійович

(РОО НСПУ)

 

 

«Вибране»

Том ІІ

всього:

20 000,00

бюджетні кошти

15 000,00

власні кошти

5 000,00

9

Курінний Сергій Георгійович

(РОО НСПУ)

«На перехрестях доль»

 

18 000,00

10

Лимич Анна Андріївна

(РОО НСПУ)

«Мура Гламура»

 

15 000,00

11

Немиро Марія Михайлівна

(РОО НСПУ)

«Імена Ти їх, Господи, знаєш…»

6 600,00

12

Слободенюк

Ростислав Михайлович

(РОО НСПУ)

«Пора найкоротшої тіні»

 

7 000,00

13

Цимбалюк Євген Павлович

(РОО НСПУ)

«Провесінь-осінь»

 

7000,00

14

Борейко Михайло Семенович

(упорядник)

«Тарас Шевченко «Кобзар». 1876 рік. Прага. У 2 т.

всього:

41 000,00

бюджетні кошти

34 000,00

власні кошти

7 000,00

15

Столярчук Богдан Йосипович

(Рівненське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки)

«Незгасима зоря маестро»

Всього:

13 500,00

бюджетні кошти

5 860,00

власні кошти

7 640,00

16

Цимбалюк Євген Павлович

(упорядник)

«Велика Волинь»

(літературно-краєзнавчий журнал)

2 числа

57 540,00

17

Рівненська організація НСПУ

«Наше коло»

(збірник)

10 000,00

18

РОО НСХУ

«Мистецька палітра Рівненщини 2012»

(щорічний альманах)

59 000,00

 

Всього:

Всього:

319 640,00

бюджетні кошти

300 000,00

власні кошти

19 640,00

 

1.4. Стан, проблеми та перспективи розвитку підприємств книгорозповсюдження.

Станом на 1 січня 2014 року в області функціонує 174 об’єкта книжкової торгівлі, в тому числі: 41 спеціалізований книжковий магазин, 19 спеціалізованих книжкових кіосків та 114 відділів і прилавків з реалізації книжкової продукції; постійно діючих лотків та торгових місць на ринках області. Протягом 2013 року мережа книготорговельних підприємств збільшилася на 14 одиниць.

У 5 містах області із загальною чисельністю населення до 20 тис. жителів функціонує 31 книжковий об’єкт торгівлі, у 7 селищах із загальною чисельністю від 5 до 10 тис. жителів – 30, у 9 селищах із загальною чисельністю до 5 тис. жителів – 18 об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією, що відповідає вимогам розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 червня 2008 року № 902, та значно перевищує встановлену їх мінімальну кількість.

У 6 містах області із загальною чисельністю населення понад 20 тис. жителів, при встановленій мінімальній кількості 18 об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією, станом на 1 січня 2014 року функціонувало 50 об’єктів книгорозповсюдження.

У сільській місцевості, де книготорговельна мережа відсутня, реалізація друкованої продукції, в тому числі книг, здійснюється через відділення поштового зв’язку, шляхом використання послуги «Книга – поштою», а також за індивідуальним замовленням через підприємства системи споживчої кооперації.

З метою популяризації вітчизняної книжкової продукції у регіоні діяла Програма підтримки національного книговидання, популяризації української книги та сприяння книгорозповсюдженню в Рівненській області на 2009-2013 роки, в рамках якої реалізовувалися заходи, спрямовані на розвиток мережі книжкової торгівлі, створення можливостей для ефективного розповсюдження видавничої продукції, в тому числі щодо збереження за видавництвами, видавничими організаціями, книготорговельними підприємствами приміщень, що належать до комунальної власності, їх книжкової спеціалізації, встановлення пільгових умов з орендної плати та сприяння відкриттю спеціалізованих магазинів у всіх районних центрах  і містах області, книжкових відділів і кіосків у сільських магазинах.

Питання щодо розвитку та стану функціонування роздрібної книготорговельної мережі знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

1.5. Виставкова діяльність.

Обласна державна адміністрація постійно співпрацює з поліграфічно-видавничими підприємствами області щодо їх залучення до участі у місцевих та всеукраїнських книжкових виставках-ярмарках. Щорічно в обласному центрі під час святкування Дня Незалежності та Дня міста організовуються заходи з метою сприяння розвиткові вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження. Так, у 2012 році проведено книжковий ярмарок «Волинь Велика. Рівне – серце Великої Волині», у 2013 році – «Книжковий майдан», де відбулися виступи місцевих авторів та презентація української книги. Щороку підводяться підсумки обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини». Переможці визначаються у 13 номінаціях.

 

 

2.   Стан, проблеми та перспективи розвитку поліграфічних підприємств.

У Рівненській області випуском і виготовленням поліграфічної продукції займається близько 40 суб’єктів господарської діяльності різних форм власності, де працює близько 200 чоловік.

На ринку поліграфічних послуг працюють такі приватні підприємства-фірми як „Волинські обереги”, „Зет”, приватні підприємства „Панорама бізнесу”, „Поліграф-Інтекс”, „Прінт-експрес”, „Формат-А”, товариства з обмеженою відповідальністю „Планета-друк”, „Автобан-поліграф”, Принт Хаус”, „Острозька друкарня”, „Каліграф”, „Друк Волині”, ВАТ „Рівненська друкарня”, ВАТ „Володимирецька друкарня”, ЗАТ „Костопільська друкарня”.

Тим часом в умовах конкуренції поліпшуються якісні параметри друкованої продукції. Поступово розвивається та оновлюється матеріально-технічна база поліграфпідприємств, удосконалюється технологія виробництва, ширше застосовуються сучасні поліграфічні матеріали.

Останніми роками розвиваються малі приватні поліграфічні підприємства, в яких використовується сучасна техніка для оперативної поліграфії та цифровий друк. Простежується тенденція до спеціалізації друкарень. Одні випускають переважно газетну та книжкову продукцію, а інші – спеціалізуються винятково на виготовленні брошур, етикетної продукції тощо.

 

3. Періодичні друковані засоби масової інформації

3.1. Кількість та структура друкованих ЗМІ.

За інформацією головного управління юстиції у Рівненській області станом на 1 січня 2013 року в області зареєстровано та перереєстровано 152 періодичних друкованих видань. Упродовж 2013 року всього зареєстровано 13 періодичних друкованих видань.

У звітному періоді не припинено випуску жодного комунального видання через фінансові причини. Станом на звітний період в області забезпечено вихід усіх районних і міських газет, заснованих за участю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

3.2. Передплата та розповсюдження періодичних друкованих видань.

Під час передплатних кампаній на 2013 рік проводилася широка рекламна робота в друкованих засобах масової інформації, були організовані конкурси з передплати, лотереї для передплатників, укладено договори з розповсюдження періодичних друкованих видань на поточний рік.

Завдяки проведенню масштабної роботи в поточному році передплатні тиражі газет, журналів, видань журнального типу як загальнодержавної так місцевої сфер розповсюдження залишилось на минулорічному рівні.

 

3.3. Стан, проблеми та перспективи реформування комунальних друкованих видань.

Проблемою на шляху реформування є відсутність законодавчої бази, яка б регулювала процес роздержавлення комунальних ЗМІ.

 

ІV. Вжиті заходи, спрямовані на розвиток та вдосконалення місцевої інформаційної інфраструктури.

У процесі реалізації інформаційної політики Рівненської області влада запроваджує наступні шляхи наповнення інформаційних банків даних: створює власні інформаційні приводи, бере участь у поширенні як власного інформаційного продукту, так і виробленого центральними органами виконавчої влади, використовуючи усі наявні засоби; створює рівні умови для роботи установ, організацій, які виробляють, зберігають та розповсюджують інформаційний продукт.

Завдання державної інформаційної політики реалізуються на Рівненщині через розгалужену систему інформаційної галузі, яку утворюють засоби масової інформації, підприємства поліграфії та книгодрукування, бібліотечні установи, телекомунікаційні технології, засоби зв’язку. Функціонування ефективного інформаційного поля на Рівненщині сприяє розвитку в регіоні інформаційного суспільства, впровадженню демократичних основ державотворення, підвищенню поінформованості громадськості, підвищенню рівня довіри населення області до влади.

На виконання Законів України „Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” і „Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації” у цьогорічних бюджетах районів і міст обласного значення передбачено кошти на підтримку комунальних газет, оплату наданих їх редакціями послуг з висвітлення діяльності райдержадміністрацій, районних і міських рад згідно з укладеними угодами.

15 листопада на базі історико-культурного комплексу «Пересопниця» відбулася нарада за участю усіх керівників та провідних журналістів електронних ЗМІ Рівненщини, керівників обласної державної адміністрації та обласної ради обговорено низку питань, пов’язаних із впровадженням у регіоні цифрового телебачення.

 

V. Вжиті заходи, спрямовані на захист інтересів держави в інформаційній сфері.

З метою доведення до населення достовірної інформації про державну політику, офіційну позицію держави до соціально значимих подій і міжнародного життя, діяльність органів влади області з питань забезпечення життєдіяльності населення в області діє Програма забезпечення поінформованості населення та сприяння розвитку інформаційного простору Рівненської області на 2013-2015 роки.

 

VІ. Сприяння висвітленню державними та комунальними засобами масової інформації офіційної точки зору вищих посадових осіб держави та позиції місцевих органів влади з питань реалізації внутрішньої та зовнішньої політики.

З метою сприяння висвітленню офіційної точки зору вищих посадових осіб держави з питань реалізації внутрішньої та зовнішньої політики постійно проводиться моніторинг опублікованих матеріалів про діяльність Президента України, Кабінету Міністрів України, оприлюднених на офіційних сайтах. Потому вони розміщуються на сайті облдержадміністрації з подальшим розсиланням місцевим ЗМІ.

Для журналістів обласних, міських, районних газет і телерадіоорганізацій регулярно організовуються прес-конференції та зустрічі з актуальних питань суспільно-політичного та соціально-економічного життя області. Представники засобів масової інформації запрошуються на засідання колегій держадміністрацій, у тому числі виїзних, засідання сесій місцевих рад, беруть участь у роботі „круглих столів”, різноманітних нарад і семінарів, виїзних днях прийому громадян головами райдержадміністрацій, їх заступниками, керівниками установ та організацій у населених пунктах, у заходах з відзначення державних свят, пам’ятних дат і важливих суспільно-політичних подій тощо. Їм надаються розпорядчі документи місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, надсилається інформація про діяльність владних структур.

В обласних, міських і районних газетах систематично вміщуються матеріали про діяльність обласної та районних держадміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення. 

Систематично здійснюється інформування громадськості про діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади в прямому телевізійному ефірі ОДТРК і ТРК «Рівне-1». Відповідно до медіа-планів, керівництво облдержадміністрації, її управлінь, відділів і служб регулярно беруть участь у програмах обласної держтелерадіокомпанії «Громадська приймальня», «З перших уст», «Тема тижня», «Один на один» та телерадіокомпанії «Рівне – 1» – «На часі», «Відкритий діалог» та інших.

Практично у всіх районах області в місцевих газетах та в передачах районного радіомовлення висвітлюються розпорядження голів райдержадміністрацій та районних рад, окремі рішення керівників установ, матеріали засідань колегій райдержадміністрацій, оприлюднюються графіки проведення виїзних прийомів громадян, „прямих телефонних ліній”, діяльність депутатського корпусу, рішення виконкомів тощо.

Прямий діалог керівництва облдержадміністрації з населенням області з питань діяльності органів виконавчої влади запроваджено в телепередачах  «Один на один - реформи», «Громадська приймальня», «Актуальна тема» Рівненської обласної державної телерадіокомпанії, «Теле-Прес-Клуб» - ТРК «Рівне-1» та «Гість у студії» - ТК «Сфера-ТВ».

Для інформування громадськості про діяльність облдержадміністрації   організовується проведення прес-конференцій, брифінгів, виїзних медіа-заходів (прес-турів, інтернет-конференцій) розміщення в у друкованих засобах масової інформації інтерв'ю, коментарів з актуальних питань, а також тематичних теле- та радіорепортажів, сюжетів, передач.

Облдержадміністрація співпрацює із місцевими та всеукраїнськими  друкованими та електронними засобами масової інформації. Заздалегідь  інформує  їх про події, заходи, які здійснюються облдержадміністрацією. Також  інформація про їх проведення завчасно  розміщується на веб-сторінці обласної державної адміністрації. Своєчасне інформування про діяльність облдержадміністрації та її структурних підрозділів проводиться також за допомогою електронної розсилки.

 

VII. Забезпечення інформаційного супроводу процесів європейської та євроатлантичної інтеграції України.

У 2013 році в обласних, районних і міських друкованих засобах масової інформації, у тому числі заснованих за участю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, під рубриками «Україна-НАТО», «Актуально», «Співпраця», «Зустрічі», «Офіційно» та іншими вміщувалися матеріали, в яких повідомлялося про розвиток конструктивного євроатлантичного партнерства України, а також важливі аспекти співпраці України з НАТО.

У звітному періоді в обласних, районних і міських друкованих засобах масової інформації, в тому числі комунальних, розміщені  публікації під рубриками „ЄС та Україна”, „Інтеграція”, „Міжнародні зв’язки”, „Співробітництво”, „В області”, „Міжнародні новини”, „Актуально”, „Євроінтеграція”, „Європейський тиждень демократії”, „Місцеве самоврядування”, „У постійних комісіях рад”, „В області”, „У навчальних закладах”, „Зустрічі”, „Ради і життя”, „Співробітництво” „Єропейські перспективи”, „Міжнародні зв’язки”, „Візити”.

У регіональних засобах масової інформації також забезпечено висвітлення інформаційних матеріалів щодо основних параметрів та переваг майбутньої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Зокрема, повідомлялося про:

–   мету створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС – формування спільного економічного простору України та ЄС у рамках поступової економічної інтеграції до спільного Європейського ринку;

–   здійснення економічних реформ – необхідні умови успішної євроінтеграції України.

На офіційному сайті Рівненської облдержадміністрації, у регіональних та місцевих засобах масової інформації висвітлено інформацію про проведення у приміщенні облдержадміністрації під керівництвом заступника Міністра фінансів України Сергія Рибака, за участю голови облдержадміністрації Василя Берташа наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади з питань щодо євроінтеграційного курсу України. Під час заходу йшлося про євроінтеграційний курс України та про те, як найліпше до цього підготуватися. Зокрема, у повідомленнях «Як підписати Угоду про асоціацію з ЄС без соціальних потрясінь, обговорили на Рівненщині» (сайт «Вісті Рівненщини», 29.11.2013), «Як підписати Угоду про асоціацію з ЄС без соціальних потрясінь, обговорили на Рівненщині» (сайт «TakeInfo.net», 02.12.2013), «Як підписати Угоду про асоціацію з ЄС без соціальних потрясінь, обговорили на Рівненщині» (газета «Новини Рокитнівщини», рубрика «Огляд новин», №97-98 від 05.12.2013), «Угоду про асоціацію з ЄС підпишуть у березні» (газета «Володимирецький вісник», №49 від 05.12.2013)) вміщено коментар заступника міністра фінансів України С.Рибака щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС: «Ми всі добре розуміємо ті виклики, які прийматиме держава під час інтеграційного процесу. Фінансово-економічні чинники у своїй сукупності призвели до того, що бюджетний рік закінчується складно. Тому позиція Росії щодо співпраці – це додаткове навантаження. Тож, дбаючи про соціально-економічне становище в державі, необхідно було приймати екстрені заходи, - пояснив Сергій Рибак. – Україні потрібно добре підготуватися до такого заходу, як євроінтеграція. Адже відбуватимуться зміни в економічній сфері. Мова йде про переорієнтування виробництва, можливість розірвання господарських зв’язків. Ці негативні наслідки можна збалансувати позитивними чинниками, якщо буде підтримка збоку ЄС».

В ефірі радіо «Край» Рівненської обласної державної телерадіокомпанії транслюється передача «Європейський вимір», у ході якої, у тому числі, обговорюються питання про європейську інтеграцію України, співпрацю з країнами ЄС, реалізацію міжнародних угод у проекті «Східне партнерство», регіональну співпрацю у рамках Європейської політики сусідства, транскордонну співпрацю тощо.

 

ІХ. Організація роботи щодо зв'язків з громадськістю та реагування на звернення громадян.

Керівництво адміністрації для зміцнення зв’язків з громадськістю, забезпечення всебічної підтримки суспільно значущих громадських ініціатив систематично бере участь у роботі «гарячих ліній».Щотижня керівництвом облдержадміністрації проводиться особистий прийом громадян. В усіх районах області практикується проведення “круглих столів” за участю громадсько-політичних сил, профспілок, творчої інтелігенції. Розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 06.04.2012 № 165 утворено Рівненський обласний контактний центр. Основним завданням контактного центру є забезпечення оперативного розгляду органами виконавчої влади звернень, що подаються громадянами, підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами – підприємцями, органами місцевого самоврядування за єдиним телефонним номером та через Інтернет.

З листопада 2013 року в області працює гаряча телефонна лінія голови облдержадміністрації Василя Берташа. Як зі стаціонарного, так і з мобільного телефону дзвінки на неї безкоштовні. Телефонна лінія обладнана функцією «Callback», тобто оператор сам передзвонює громадянину і таким чином економить гроші додзвонювачів. У 2013 році на гарячу телефонну лінію голови облдержадміністрації Василя Берташа надійшло 2142 звернення. З них 944 стосуються житлово-комунального господарства, 134 – соціального захисту населення. Також облдержадміністрація спільно з телеканалом РТБ започаткували новий проект. В останню середу кожного місяця в рамках програми «По суті» гостями в студії є керівники та спеціалісти різних структурних підрозділів Рівного та області, на адресу яких надійшло найбільше телефонних дзвінків. Аналітики обласного контактного центру відбирають типові запитання, з якими люди звертаються на гарячу лінію голови облдержадміністрації, а фахівці вже в ефірі надають на них компетентні відповіді та роз’яснення.

Через місцеві ЗМІ постійно здійснюється інформування громадськості щодо основних напрямів і результатів діяльності облдержадміністрації, зокрема, з питань організації роботи зі зверненнями громадян. З цією метою систематично проводяться прес-конференції, брифінги голови облдержадміністрації та його заступників, а також планується їх участь у програмах Рівненської обласної державної телерадіокомпанії, ТРК „Рівне-1”, FM-радіо „РадіоТрек” та ін.

Обласна державна адміністрація упродовж звітного періоду продовжувала вживати  заходи для забезпечення конституційних прав громадян на письмове звернення та особистий прийом органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Інформація про організацію роботи із зверненнями громадян періодично оприлюднюються у місцевих друкованих та електронних ЗМІ. Зокрема, звіт про роботу органів виконавчої влади із зверненнями громадян розмістила обласна громадсько-політична газета «Вільне слово», інформаційні повідомлення про проведення головою облдержадміністрації та його заступниками прийому з особистих питань за місцем роботи і проживання громадян постійно оприлюднюються у місцевих газетах («Рівненська газета», «Рівне вечірнє», «Вільне слово»), інформаційних програмах РОДТРК, ТРК «Рівне1» та на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації.

 

Х. Пропозиції щодо подальшого розвитку інформаційної та видавничої сфер:

–   з метою забезпечення контролю за дотриманням інформаційного законодавства засновниками друкованих ЗМІ слід повернути функції реєстрації друкованих ЗМІ відповідним структурним підрозділам облдержадміністрації;

–   у зв’язку із численними зверненнями редакцій місцевих друкованих засобів масової інформації доцільно розглянути пропозицію стосовно зменшення вартості послуг передплати та доставки періодичних видань, які надає УДППЗ «Укрпошта».

 

 

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
17:15 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на здобуття премії Кабінету Міністрів України ім. Л. Українки за 2019 рік
16:50 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2019 рік
18:00 (04.06.2019)
Оголошується конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії “В”
19:12 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду генерального директора ДП "Дирекція фестивально-виставкової діяльності"
19:05 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Укрпостачпреса"
19:00 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Державне спеціалізоване видавництво "Україна"
18:55 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво "Маяк"
18:43 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Харківське багатопрофільне видавництво "Основа"
12:08 (06.05.2019)
Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики
15:28 (19.04.2019)
Державний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі "Краща книга України"