Головна сторінка 24 червня 2019
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Червень 2019
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Зв'язки з регіонами  »  Інформаційна карта областей (регіонів)  »  Інформаційні довідки за 2013 рік


Інформація про підсумки розвитку інформаційної та видавничої сфер Миколаївської області за ІV квартал 2013 року
09.01.2014 | 09:45 | Департамент інформаційної політики версія для друку

 

Інформація

про підсумки розвитку інформаційної та видавничої сфер

Миколаївської  області  за ІV квартал 2013 року

 

І. ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА СИТУАЦІЇ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

 

Миколаївщина цілеспрямовано здійснює поступ у напрямі формування сучасного інформаційного суспільства, який характеризується динамічним розвитком інформаційної сфери.

З року в рік збільшується кількість засобів масової інформації, видавництв, поліграфічних підприємств. Вживаються заходи щодо розбудови мережі книгорозповсюдження.

В області забезпечено безперешкодну діяльність засобів масової інформації, дотримання свободи слова.

В телерадіопросторі області функціонує 44 телерадіоорганізації, у тому числі 32 регіональні та місцеві телерадіоорганізації (здійснюють діяльність 5 цифрових ефірних телекомпаній, 6 аналогових ефірних телекомпаній, 2 телекомпанії, що ведуть мовлення в кабельних мережах, 6 ефірних радіокомпаній, 5 організацій проводового радіомовлення та 17 провайдерів програмної послуги), 12 загальнонаціональних радіомовників.

5 телерадіоорганізацій відносяться до комунальної форми власності,   2 - до державної, 37 - до приватної.

Миколаївська обласна  державна телерадіокомпанія (телеканал «Миколаїв») охоплює аналоговим сигналом 82,5 % населення області, цифровим сигналом - 80%.

Станом на 01.01.2014 року зареєстровано 783 друкованих засобів масової інформації, з яких систематичний випуск здійснює 102 друковані засоби масової інформації, загальний тираж яких становить 632,2 тис. примірників.

Наразі в області здійснюють випуск 26 комунальних газет (3,4% від загальної кількості зареєстрованих видань і 25% від видань, які регулярно виходять), з них 7 – засновані органами місцевого самоврядування, 5 – органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, 12 – органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування спільно з трудовими колективами редакцій газет, 2 – органами місцевого самоврядування спільно з трудовими колективами редакцій газет.

Серед найбільш рейтингових комунальних мас-медіа області обласна газета «Рідне Прибужжя» та міська газета «Вечерний Николаев».

Розвивається видавнича справа. На даний час до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції внесено 57 суб’єктів.

Переважна більшість книжкової продукції, що видається в області – книги місцевих авторів краєзнавчої, історичної, навчально-методичної тематики.

Поліграфічні підприємства області мають значні виробничий потужності.

Обласна державна адміністрація сприяє розвиткові інформаційного простору Миколаївщини. Між місцевими органами влади та редакціями обласних друкованих засобів масової інформації укладаються договори про висвітлення діяльності владних структур.

Формується відповідне замовлення редакціям ЗМІ та забезпечується участь журналістів у щотижневих прес-конференціях, брифінгах, «круглих столах», а також розміщується інформація на офіційних веб-сайтах облдержадміністрації, райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад.

Всі суб’єкти інформаційного простору області здійснюють свою діяльність відповідно до вимог Закону України «Про захист суспільної моралі». На Миколаївщині налагоджена активна співпраця між органами виконавчої влади, засобами масової інформації,  суб’єктами видавничої справи. Проводяться численні спільні заходи, утворені  консультативно-дорадчі органи. Запроваджена стала практика проведення консультацій з громадськістю з актуальних питань. Особлива увага приділяється розвитку виставкової та конкурсної діяльності, спрямованої на популяризацію надбань місцевої інформаційної сфери.

 

 

 

 

II. ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

 

1. Телебачення

 

 

1.1. Кількість та структура телеорганізацій.

 

У Миколаївській області на підставі ліцензій Національної ради діють 25 регіональні та місцеві телеорганізації, з яки:

державних – 1 (обласна державна телерадіокомпанія);

комунальних – 2;

приватних – 22;

 

З

- за способом розповсюдження сигналу:

ефірно-кабельні – 2

в багатоканальних телемережах – 17

ефірне аналогове та цифрове мовлення – 5;

ефірне мовлення – 1

за сферою розповсюдження:

 регіональних – 3;

місцевих – 21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальна характеристика  телеканалів

 

Миколаївська облдержтелерадіокомпанія працює в області 53 роки. До її складу входить ефірний телеканал «Миколаїв», сигнал якого поширюється на 18 з 19 районів Миколаївщини. Це найпопулярніший місцевий телеканал, який здійснює цілодобове мовлення та он-лайн трансляцію телевізійних програм. Високий рейтинг телепрограм обласного державного телебачення, його популярність серед телеглядачів області досягнуто за рахунок виходу цікавих програм, створених журналістами компанії.

У своїй діяльності МОДТРК дотримується принципів прозорості та відкритої редакційної політики, забезпечення прав громадян  на свободу слова та висловлювання власних поглядів.

На сьогодні з творчої та технічної точки зору Миколаївська ОДТРК є найпотужнішою й найбільш рейтинговою телекомпанією в регіоні. До складу єдиної в області державної телерадіокомпанії входять: головне об’єднання підготовки телевізійних програм, а це обласне телебачення і телеканал «Миколаїв», головне об’єднання радіомовлення на область, головна редакція радіопрограм в м. Миколаєві та технічний центр.

З 1 січня 2012 року Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія (телеканал «Миколаїв») розпочала мовлення в цифровій мережі МХ-5 24 години на добу.

Облдержтелерадіокомпанія не припиняє мовлення в аналоговому форматі.

Чільне місце в інформаційно-аналітичних програмах ТК «Миколаїв» займає об’єктивна інформація про діяльність облдержадміністрації, конкретні кроки виконавчої влади щодо поліпшення соціально-економічної ситуації в області; оперативні репортажі (з обов’язковим коментарем журналіста) про заходи облдержадміністрації, спрямовані на:

– заохочення інвестиційних ресурсів, поліпшення інвестиційного клімату в регіоні;

– погашення боргів по заробітній платні;

– розвиток малого та середнього підприємництва;

– розвиток демократичних інституцій в сільській місцевості;

– взаємовідносини між виконавчою та законодавчою гілками влади, а також місцевим самоврядуванням;

– прозорість приватизаційних процесів тощо.

Рейтингові програми: «Телевізійні новини Миколаївщини» виходять з сурдоперекладом (5 випусків на добу), «Запитай у влади», «Телепрес-конференція», «Крапки над І» (щотижнева інформаційно-аналітична програма), «З перших вуст», «Гаряча лінія», «Розмова на тему», «Чим живе область», «Кримінал-інфо», «Стоп-кадр», «Людина і право», «Кіногід», «Краю рідний», «Аграрний дайджест», «Знамениті українці», «Вогні рампи», «Все про спорт», «Музична вітальня». На каналі систематично проводяться телебрифінги та «гарячі лінії»  за участю керівництва області.

 

Миколаївське міське комунальне підприємство «ТРК «МАРТ» працює в області 9 років, займає одне з провідних місць в місцевому телепросторі. Здійснює  6 годин ефірного мовлення на добу. Рейтингові програми: інформаційно-аналітичні програми «МСН» (Муніципальна Служба Новин), «Сторонній погляд», «Діалог», «Бізнес-блок», «Дім, в якому я живу» тощо. Здійснює тестове мовлення в цифровому форматі.

 

ТОВ «Коледж преси та телебачення» (телевізійна назва «ТАК-TV»)  працює  8 років, здійснює цілодобове мовлення, виконує функції своєрідного творчого полігону для студентів коледжу, які мають унікальну можливість закріпити свої знання на практиці. Організовує зустрічі з представниками місцевих органів влади у програмі «Відкрита студія», проводить в ефірі засідання прес-клубу.

З 10 серпня 2012 року ТОВ «Коледж преси та телебачення» розпочав здійснювати мовлення у цифровому форматі 24 години на добу на території м.Миколаєва та Миколаївській області.

 

ТОВ «Телерадіокомпанія «НІС‑ТВ» на місцевому медіа-ринку плідно працює  19 років. Здійснює 12 годин мовлення на добу. Займає провідне місце серед виготівників телевізійних програм. В основу творчої концепції телекомпанії покладено принцип сімейного каналу, який передбачає створення різнопланового телевізійного продукту. Організовує зустрічі з представниками влади у програмі «Добрый вечер».

 

ТОВ «Телерадіокомпанія «Сатурн» динамічно розвивається протягом 14 років. Здійснює 12 годин ефірного мовлення на добу, при підготовці власного інформаційного продукту використовує сучасне монтажне та знімальне обладнання. Основа програмної політики ТРК «Сатурн» – просвітницькі, інформаційні та аналітичні цикли передач в поєднанні з транслюцією повнометражних художніх фільмів.

 

Дочірнє підприємство телевізійних систем «Квант» ПАТ «Атомсервіс» (м.Южноукраїнськ) здійснює цілодобове мовлення.

 

Командитне товариство «Первомайський центр телевізійного мовлення «Телеком – 1»  - здійснює мовлення 6 годин на добу.

 

Командитне товариство «ТРК «Імідж-ТV» - здійснює мовлення 6 годин на добу у Вознесенському районі.

 

Сфера діяльності операторів кабельних мереж

 

У м. Миколаєві здійснюють діяльність 4 оператора (ТОВ «Телерадіокомпанія «Краєвид», ТОВ «Мале спільне підприємство «Незалежна телекомпанія «Норма-Центр», ТОВ «Миколаївське кабельне телебачення» та фізична особа-підприємець П.Конєв), які мають близько 2 тис. абонентів.

3 оператора працюють в м. Вознесенськ:

ПП «Телерадіокомпанія «Техніка» – 1 тис. абонентів;

ПП «Телерадіокомпанія «Фортуна» –  800 абонентів;

- ТОВ «Телерадіокомпанія «ОРІОН» – 450 абонентів;

4 оператора працюють в м. Первомайськ:

- командитне товариство «Первомайський центр телевізійного мовлення «Телеком – 1»;

- фізична особа-підприємець С. Донченко – 800 абонентів;

- фізична особа-підприємець С.Баланюк – 700 абонентів;

- фізична особа-підприємець А. Баланюк - 500 абонентів.

 Дочірнє підприємство телевізійних систем «Квант» ВАТ «Атомсервіс» –  2 тис. абонентів в м. Южноукраїнськ. 

Провайдер програмної послуги у м. Баштанка – фізична особа-підприємець С. Максимов - 700 абонентів.

ТОВ «Екран» – 400 абонентів в смт Врадіївка.

ПП "Наше ТВ" – 400 абонентів в смт Веселинове.

Фізична особа-підприємець А.Павленко у смт Єланець – 350 абонентів.

Фізична особа-підприємець А.Чабанов у смт Снігурівка - 350 абонентів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Місцеві оператори кабельних мереж не виготовляють власного програмного продукту, оскільки є провайдерами програмної послуги.

 

 

 

1.2. Відсоток населення і території, що охоплені програмами телекомпаній Миколаївщини.

 

Назва телеканалів

Території, що охоплені програмами відповідних телеорганізацій

Відсоток населення, що охоплене

програмами відповідних телеорганізацій

11.

Телеканал «Миколаїв» (МОДТРК)

м. Миколаїв

 та область

82,5%

м.Миколаїв, м.Вознесенськ, м.Первомайськ,

м.Новий Буг,

смт Березнегувате

87%

22.

КП «ТРК «Март»

м. Миколаїв

та область

74,4%

33.

ТОВ «Коледж преси і телебачення»

ТАК-ТV»)

м. Миколаїв 

та область

74,4%

44.

 

ТОВ «ТРК  «НІС-ТВ»

 

м. Миколаїв

52%

55.

ТОВ «ТРК «Сатурн»

м. Миколаїв

52%

66.

Первомайський центр телевізійного мовлення «Телеком-1»

м. Первомайськ

12%

77.

Приватне акціонерне товариство «Всесвіт»

м. Первомайськ

12%

88.

Дочірнє підприємство телевізійних систем «Квант» ВАТ «Атомсервіс»

м.Южноукраїнськ

12%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загалом в області працює:

 

 

1 телерадіокомпанія, яка розповсюджує програми на території м. Миколаєва та області і охоплює до 87% населення області;

2 телекомпанії, які розповсюджують програми на території м. Миколаєва та області і охоплюють 74,4% населення області;

2 телекомпанії, які розповсюджують програми на території м. Миколаєва  і охоплюють 52% населення області;

3 телекомпанії, які розповсюджують програми в районних центрах  і охоплюють до 12% населення області.

 

2. Радіомовлення

 

2.1. Кількість та структура радіоорганізацій

 

В області функціонує 10 радіоорганізацій , з яких:

- 1 державна (Миколаївська облдержтелерадіокомпанія: обласне радіо «Бузька хвиля» та радіо «Миколаїв»);

- 4 комунальні (Баштанська районна радіостудія «Баштанка», Новобузька ТРК «Новобузьке районне радіомовлення», Кривоозерська ТРК «ОРТО», Очаківське проводове радіо «Очаківська нива»);

- 5 приватні (ТОВ «Телерадіокомпанія «Мега-радіо»,

ТОВ «Телерадіокомпанія «Радіопрім», ТОВ «Телерадіокомпанія

«Музично-інформаційне радіо», командитне товариство ТРК «Імідж-ТV», ПАТ «Телевізійні кабельні мережі «Всесвіт»).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За способом розповсюдження сигналу:

 

- ефірних - 5 (обласна державна ТРК (радіо «Миколаїв»), «Телерадіокомпанія «Мега-радіо»,  «Телерадіокомпанія «Радіопрім», «Телерадіокомпанія «Музично-інформаційне радіо», командитне ТОВ ТРК «Імідж-ТV», ПАТ «Телевізійні кабельні мережі «Всесвіт»);

- проводових – 5 (обласна державна ТРК (обласне радіо «Бузька хвиля»), Баштанська радіостудія «Баштанка», «Новобузьке районне радіомовлення»,  Кривоозерська ТРК «ОРТО», Очаковська «Очаківська нива»).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2 Стан, проблеми та перспективи мережі проводового мовлення

 

За останні роки мережа проводового мовлення зазнала суттєвого скорочення. Так за станом на 01.01.2014 кількість діючих радіоточок по Миколаївській області складає 8558 одиниць, в міських населених пунктах – 5988 одиниці. Підтримка у належному стані  наявних мереж проводового мовлення виконується задовільно в межах виділеного фінансування та відповідно до попиту.

Основними причинами занепаду мереж є те, що власник мережі, Миколаївська філія ВАТ «Укртелеком», не зацікавлений у відновленні та розбудові власної мережі проводового мовлення.

 

2.3. Відсоток населення і території, що охоплені програмами  радіокомпаній

 

Територія Миколаївської області на 95% охоплена радіопрограмами обласної державної телерадіокомпанії (обласне проводове радіо «Бузька хвиля») на ультра коротких хвилях щодня здійснюється п’ять включень. Має добовий обсяг власного мовлення – 2 години. Програми обласного радіо відображають інтереси широкого кола радіослухачів різних за віком, соціальним станом та уподобаннями. Абсолютна перевага надається інформаційним та інформаційно-аналітичним передачам, в яких оперативно висвітлюється життя області в економічній, політичній, соціальній, культурній сферах. Зокрема, 60% ефірного часу займають інформаційні програми, 20% - просвітницькі, 7% - передачі для дітей, 5% - культурно-мистецьки тощо.

На середніх хвилях на частоті 1377 кГц., 217.8 метра працює радіо «Миколаїв» (МОДТРК). Добовий обсяг власного мовлення – 18 годин. Програми радіо «Миколаїв» приймають на території Миколаївської, Херсонської, Одеської, частково Дніпропетровської, Кіровоградської областей, Автономної республіки Крим. Потенційними слухачами радіо «Миколаїв» є приблизно 5 млн. чоловік, що становить 56,3% від загальної аудиторії.

Радіо «Миколаїв» забезпечує мовлення практично для всіх вікових і фахових категорій населення.  50% ефірного часу займає музика, 50 % - текстові передачі. Кожної години в ефір виходять 5-ти хвилинний випуск новин «Новини звідусіль». Щоденний час інформаційних передач становить 4 години. Радіо «Миколаїв» працює в інтерактивному режимі.

 

Назва радіоканалів

Території, що охоплені

програмами відповідних радіоорганізацій

Відсоток населення, що охоплене програмами відповідних радіоорганізацій

Ефірні радіокомпанії

11.

Радіо  «Миколаїв»

м. Миколаїв  та область

30%

22.

ТОВ «Телерадіокомпанія «Музично-інформаційне радіо»

м. Миколаїв  та прилеглі райони

40%

33.

ТОВ «Мега-радіо»

м. Миколаїв  та область

30%

44.

ТОВ Телерадіокомпанія «Радіопрім»

 

м. Миколаїв

30%

5

5.

Командитне товариство ТРК

«Імідж-ТV»

м. Вознесенськ

10%

Проводове радіо

51.

Обласне радіо «Бузька хвиля»

м. Миколаїв  та область

95%

62.

Баштанська районна радіостудія «Баштанка»

м. Баштанка та Баштанський район

56,3%

73.

Новобузька ТРК «Новобузьке районне радіомовлення»

м. Новий Буг та Новобузький район

15%

84.

Очаківське проводове радіо «Очаківська нива»

м. Очаків та Очаківський район

14%

95.

Кривоозерська ТРК «ОРТО»

смт Криве Озеро та Кривоозерський район

13%

 

 

 

3. Співпраця з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення щодо ліцензування каналів мовлення

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю  облдержадміністрації плідно співпрацює з представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Миколаївській області в питаннях ліцензування каналів мовлення, оновлення інформації щодо діяльності телерадіокомпаній регіону тощо, стану дотримання місцевими телерадіоорганізаціями вимог чинного законодавства тощо.

Систематично проводяться аналіз програмного наповнення ефірних теле- і радіоканалів і ТРО, які здійснюють власне мовлення у кабельних мережах області (ефірних і  кабельних ТРО).

 Реалізуються спільні заходи з забезпечення безперебійної роботи місцевих комунальних мовників та наповнення ефіру якісними програмами. За результатами моніторингів протягом 2013 року, середньозважений показник частки національного аудіовізуального продукту на телебаченні становив близько 93 %, на радіо  – 100 %.

 

 

 

 

4. Дотримання законодавства про рекламу та вживання мов в інформаційній діяльності телерадіоорганізацій.

 

Рекламна діяльність телерадіоорганізацій регіону знаходиться під постійним контролем представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Миколаївській області Бондура С.В. Стан дотримання місцевими телерадіокомпаніями чинного законодавства про рекламу в інформаційній діяльності перевіряється при проведенні як поточних, так і цільових моніторингів.

Протягом 2013 року систематичних порушень з боку телерадіоорганізацій щодо виконання Закону України «Про рекламу» не було.

Дотримання телерадіокомпаніями умов ліцензії щодо ведення програм державною мовою систематично перевірялося при проведенні моніторингів, якими було охоплено всіх ефірних мовників.

Ефірні телекомпанії області в інформаційній діяльності вживають переважно українську мову:

100% вживається українська мова - в інформаційній діяльності Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії;

 80% - на КП «ТРК «МАРТ», ТРК «НІС-ТВ»,  КТ «Первомайський центр телевізійного мовлення «Телеком – 1», КТ ТРК «Імідж-ТV»;

70% - ТОВ «Коледж преси та телебачення» (логотип – «ТАК-TV»);

60% - ТРК «Сатурн».

Переважна більшість операторів кабельних мереж (15) транслює програмні продукти як українською, так і російською мовами.

Переважно російською мовою (80%) здійснює трансляцію  ТОВ «Телерадіокомпанія «Краєвид».

Інформаційна діяльність всіх 5 проводових радіо, здійснюється виключно українською мовою.

2 ефірні радіокомпанії (радіо «Миколаїв» та ТОВ «Телерадіокомпанія «Музично-інформаційне радіо») здійснюють мовлення українською мовою на 100%, а 2 – на 80%.

Протягом 2013 року представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Миколаївській області Бондуром С.В. не було застосовано санкцій до телерадіоорганізацій Миколаївської області.

 

 

5. Перспективи впровадження цифрового мовлення

 

Згідно з Планом розвитку національного теле-, радіоінформаційного простору України в Миколаївській області на п’яти об’єктах Миколаївської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення введено у дію обладнання цифрового ефірного наземного телевізійного мовлення ТОВ «Зеонбуд» (м.Київ), яке необхідне для функціонування багатоканальних цифрових телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3 (загальнонаціональне мовлення) та МХ-5 (загальнонаціональне та 4 канали місцевого мовлення).

Передавальні станції розташовані у містах: Миколаїв, Вознесенськ, Первомайськ та Новий Буг, а також у с.Березнегувате. За станом на  01.12.2013 телевізійне мовлення ведеться цілодобово у стандарті DVB-Т2 і містить 32 телепрограми.

   За станом на 01.12.2013 у Миколаївській області ліцензії на право мовлення у багатоканальній мережі МХ-5 стандарту DVB-T2 отримали 5 телерадіоорганізацій: Миколаївська облдержтелерадіокомпанія  (5 передавачів), ТОВ «Коледж преси та телебачення», м. Миколаїв, (5 передавачів), комунальне підприємство «Телерадіокомпанія «МАРТ»,  м. Миколаїв,  (2 передавача), ПрАТ «Телевізійні кабельні мережі «ВСЕСВІТ», м. Первомайськ  (2 передавача), «Некомерційна установа – Міжрайонна телерадіокомпанія», м. Новий Буг (1 передавач).

3 телекомпанії, що нині діють – ТОВ «ТРК «НІС-ТВ», ТОВ ТРК «ТРК «Сатурн», м. Миколаїв та КТ «ПЦТМ «Телеком-1», м. Первомайськ – ліцензій на цифрове мовлення не отримали.

   Стабільно і з охопленням усіх належних територій у цифровому форматі працюють Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія, ТОВ «Коледж преси та телебачення» та ПрАТ «Телевізійні кабельні мережі «ВСЕСВІТ».

 За станом на 01.12.2013 «Некомерційна установа – Міжрайонна телерадіокомпанія» не здійснює цифрове мовлення.

 2013 року за рахунок коштів міського бюджету м.Миколаєва придбано обладнання для здійснення цифрового мовлення КП «Телерадіокомпанія «МАРТ». Наразі триває підготовка телерадіокомпанії до переходу на цифрове мовлення.

    З метою проведення аналізу якості трансляції у цифровому форматі телевізійного продукту телерадіокомпаній Миколаївщини, які отримали ліцензії на право мовлення у багатоканальній мережі МХ-5 стандарту DVB-T2, діє відповідне доручення голови облдержадміністрації від 19.02.2013 №343/0/05-3/1-12.

За результатами проведеного моніторингу встановлено, що мешканці  Березанського, Очаківського районів та міста Очакова позбавлені можливості одержувати цифровий сигнал. У зоні нестійкого покриття цифровим сигналом мовлення знаходяться Єланецький, Арбузинський, Доманівський, Братський та Новоодеський райони Миколаївської області.

Заявлений у технічних умовах діапазон розповсюдження сигналу з ретрансляційної вежі у м.Вознесенську та рельєф місцевості не дозволяють досягти чіткого прийняття сигналу власниками цифрових тюнерів.

На території Миколаївської області проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення, у тому числі із залученням засобів масової інформації щодо впровадження цифрового телерадіомовлення, необхідності вчасного придбання приймачів та перетворювачів цифрового сигналу, технічних параметрів, рекомендованих типів цих приладів та способу підключення засобів приймання сигналів цифрового телерадіомовлення. Зокрема, протягом 2013 року у Миколаївській області проведено понад 1500  зазначених заходів.

Загалом темп та строки впровадження на території Миколаївської області цифрового наземного ефірного мовлення відповідають встановленим нормативними актам Кабінету Міністрів України та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

 

6. Проблемні питання, що потребують нагального вирішення

 

1) Нагальна необхідність будівництва телевежі у м. Очакові, що дозволить забезпечити цифрове мовлення в Березанському та Очаківському районах Миколаївщини.

2) Забезпечити 100% пільгової категорії населення безкоштовними телетюнерами.

3.) Активізувати на загальнодержавному рівні інформаційно-роз’яснювальну компанію щодо впровадження цифрового мовлення.

4) Розроблення Державної програми, спрямованої на розвиток мережі проводового мовлення.

5) Проведення модернізації матеріально-технічної бази  Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії, що потребує значних фінансових витрат. Зокрема:

-  Придбання обладнання сучасної пересувної телевізійної станції. Орієнтовна вартість – 4,0 млн. грн.

-  Придбання репортажної радіорелейної лінії для передачі репортажів з місця подій. Орієнтовна вартість – 100 тис. грн.

-  Капремонт даху будинку телебачення. Орієнтовна вартість – 150 тис.грн.

 - Капремонт даху будинку радіо. Орієнтовна вартість – 200 тис. грн..

- Капремонт покриття автомобільних проїздів на території ОДТРК. Орієнтовна вартість – 150 тис. грн.

 

 

 

 

ІІІ. ВИДАВНИЧА СПРАВА ТА ПРЕСА

 

1.Книговидання та книгорозповсюдження

 

 

1.1.Кількість та основні відомості про суб’єктів видавничої справи, що внесені до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції.

 

За станом на 01.01.2014 в області здійснюють видавничу діяльність 57 суб’єкти видавничої справи (21 – фізичних осіб, 36 – юридичних), внесені до Державного реєстру видавців, виготівників та розповсюджувачів видавничої продукції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Приватних суб’єктів видавничої справи налічується – 46, заснованих вищими навчальними закладами – 6, комунальних – 4, заснованих громадськими організаціями – 1.

 

За видами діяльності до Державного реєстру внесено:

16 – суб’єктів видавничої справи, які займаються виданням видавничої продукції;

3 - виготовленням видавничої продукції;

7 - розповсюдженням видавничої продукції;

18 - поєднують видавничу діяльність і виготовлення видавничої продукції;

12 - поєднують видавничу діяльність, виготовлення і розповсюдження видавничої продукції;

1 - поєднує видавничу діяльність з розповсюдженням видавничої продукції.

З метою забезпечення дотримання вимог статті 25 Закону України «Про видавничу справу» в області прийнято розпорядження голови облдержадміністрації від 31.12.201010 №503-р «Про дотримання вимог Закону України «Про видавничу справу».

До найбільш потужних суб’єктів видавничої справи області відносяться КП «Миколаївська обласна друкарня», Миколаївський університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Миколаївський національний аграрний університет, ТОВ фірма «Іліон», ТОВ «Дизайн і поліграфія» приватні підприємці Шамрай П.М. та    Гудим І.О.

 

1.2. Випуск книжкової продукції за назвами та тиражами, у тому числі українською мовою.

За попередніми даними Книжкової палати України протягом 2013 року місцевими видавництвами видано 212 назв книжкової продукції (що на 36% більше ніж 2012 року) загальним накладом 60,9 тис. прим.,  з них:

українською мовою - 111 друкованих одиниць загальним тиражем 33,1 тис. примірників;

російською мовою - 51 друкована одиниця тиражем 18,0 тис. примірників;

іншими мовами – 50 друкованих одиниць тиражем 9,8 тис. примірників

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Із загальної кількості назв видавничої продукції: 194 книг, загальним тиражем 56,0 тис. прим., та  18 брошур, загальним тиражем 4,9 тис. прим.

Переважна більшість книжкової продукції, що видається в області - книги місцевих авторів, краєзнавча, історична і навчально-методична література.

 

Випуск книжкової продукції за цільовим призначення

 

Тематичне спрямування

Кількість назв

Тираж

(тис.прим.)

 

 

 

 

 

 

 

v      Наукові видання

73

16,8

Науково-популярні видання

15

4,6

v      Нормативно-практичні видання

1

0,3

v      Навчальні та методичні видання

68

15,4

v      Літературно-художні видання

31

9,8

v      Видання для дітей та юнацтва

7

8,4

v      Довідкові видання

5

1,6

v      Бібліографічні видання

8

0,9

v      Видання для дозвілля

1

0,1

v      Література релігійного змісту

3

3,0

Всього

212

60,9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Випуск книг і брошур за тематичними розділами

 

 

Розділ тематичного призначення

Кількість

друк. од.

Тираж

тис.пр.

Політична і соціально-економічна література

63

19,1

Природничо-наукова література

21

4,7

Технічна література

44

6,8

Сільськогосподарська література

7

2,1

Охорона здоров’я. Медична література

4

1,2

Література з фізичної культури і спорту

2

1,1

Література з освіти і культури

14

4,0

Друк у цілому. Книгознавство. Преса. Поліграфія

7

0,7

Мистецтво. Мистецтвознавство

1

0,1

Література з філологічних наук

11

2,9

Художня література. Фольклор

31

9,8

Дитяча література

7

8,4

Всього

212

60,9

 

 

1.4. Стан, проблеми та перспективи розвитку підприємств книгорозповсюдження.

 

В області здійснюються заходи щодо розвитку мережі книгорозповсюдження.

На виконання Указу Президента України від 19.06.2013 №336 «Про деякі заходи щодо державної підтримки книговидавничої справи і популяризації читання в Україні» головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам надані доручення заступника голови-керівника апарату  облдержадміністрації Рукоманова В.М. від 19.07.2013 №901/0/02-04/1-13 та  від 09.12.2013 №1776/0/05-3/1-13  щодо забезпечення неухильного виконання вимог пунктів 2 та 4 вищезазначеного Указу Президента України, а саме: проведення комплексного аналізу ситуації із забезпеченням населення районів (міст) книготорговельними послугами, визначення наявних проблем та шляхів їх вирішення, забезпечення збереження за видавництвами, видавничими організаціями, книготорговельними підприємствами приміщень, що перебувають у комунальній власності та орендуються зазначеними суб’єктами, проведення інвентаризації наявних вільних приміщень комунальної форми власності, з метою надання їх в оренду підприємствам торгівлі книжковою продукцією.

В області проводиться системний аналіз ситуації із забезпеченням населення книготорговельними послугами. За результатами проведеного аналізу 2012 року на території області функціонувало 268 таких об’єктів, що становило лише 28,3 % від передбаченої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.06.2008 №902-р «Про вимоги щодо функціонування об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією» мінімальної їх кількості. За підсумками проведеної роботи за станом на 20.12.2013 кількість книготорговельних об’єктів, які здійснюють свою діяльність на території області, збільшилась на 219 об’єктів і становить 487.

Із 487 об'єктів книгорозповсюдження Миколаївської області -  58 магазинів, 377 прилавків та 52  кіоски. Переважна більшість об’єктів розташована у найбільш людних місцях населених пунктів, 28 орендують приміщення, що належать до майна спільної власності  територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області.

Розвивається профільна діяльність обласного комунального підприємства «Миколаївкнига», основним видом діяльності якого є розповсюдження видавничої продукції. Приміщення, у якому розташовано підприємство, належить до майна комунальної форми власності. До структури підприємства входить бібліотечний колектор та склад-магазин, що функціонує на території книжкової бази. З метою налагодження зв’язків та інформування книгорозповсюджувачів області про наявну книжкову продукцію функціонує офіційний веб-сайт підприємства «Миколаївкнига» (www.nikolaevknig.ts6.ru).

Налагоджено співпрацю із Миколаївською дирекцією Українського державного підприємства зв’язку «Укрпошта» (далі - МДУДПЗ) щодо реалізації книжкової продукції, у тому числі продукції місцевих видавництв у відділеннях поштового зв’язку. Так, протягом 2013 року книжкова продукція розповсюджувалася у 175 відповідних відділеннях.

На виконання Указу Президента України від 19.06.2013 №336/2013, з метою надання в оренду приміщень,  що належать до майна спільної власності  територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області для розміщення книгарень, книгосховищ, підприємств книгорозповсюдження  проведено інвентаризацію наявних вільних площ та складено відповідну базу. До зазначеної бази увійшли 56 приміщень, які  можуть бути передані в оренду з метою створення підприємств гуртової та роздрібної торгівлі книжковою продукцією.

Миколаївська облдержадміністрація  сприяє вирішенню питання щодо надання в оренду фізичним та юридичним особам (відповідно до їх звернень) наявних вільних площ у будівлях, що належать до майна спільної власності  територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області для розміщення книгарень, книгосховищ, підприємств книгорозповсюдження. Зокрема, до облдержадміністрації надійшов лист директора ТОВ «Книголенд» О.О.Гламазди щодо виділення приміщень комунальної форми власності для організації точок продажу книжкової продукції.

З метою вирішення зазначеного питання Гламазді О.О. направлено Перелік цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, що можуть бути передані в оренду ТОВ «Книголенд».

 

1.5 Виставкова діяльність

 

З метою налагодження співпраці між видавцями та книгорозповсюджувачами області у листопаді 2013 року проведено ІІ регіональну виставку-форум «Українська книга та преса на Миколаївщині». Це спільний проект управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та обласної універсальної наукової бібліотеки ім.ОГмирьова.

 

 

2. Стан, проблеми та перспективи розвитку поліграфічних підприємств

В області здійснюють діяльність 7 комунальних поліграфічних підприємств:  КП «Миколаївська обласна друкарня», Арбузинська районна друкарня,  КП «Братська друкарня», КП «Вознесенська друкарня», КП «Видавництво Очаківської міської газети «Очаків», КП «Первомайська друкарня», Видавництво Новобузької районної газети «Вперед».

Миколаївська обласна друкарня залишається лідером по випуску газет в області. Питома вага газетного виробництва в загальному обсязі  виробництва становить 79,3%. Підприємство друкує 40 найменувань газет, зокрема, районні, обласні  газети, а також загальнодержавні - «Факти и комментарии» для південного регіону.

Обсяг товарної продукції 2013 року становив 4,0 млн.грн. Виготовлено 22,4 млн. екземплярів газет формату А2 в 4 шпальти та 738,8тис. фарбовідбитків формату 60х90 бланкової та книжкової продукції.

Новобузька, Вознесенська, Первомайська друкарні  забезпечують випуск районних газет, а також виготовляють брошури та іншу поліграфічну  продукцію.

Основними проблемами підприємства залишається пошук та залучення замовників бланкової, етикетичної, книго-журнальної продукції та газет.

Поліграфічне устаткування комунальних підприємств Братського та Новоодеського районів - застарілих зразків, морально і фізично  зношене, мають мінімальне завантаження, друкуючи лише бланкову продукцію способом високого друку.

Серед найбільш розповсюджених проблем, які гальмують розвиток поліграфічних підприємств області та потребують негайного вирішення – необхідність модернізації обладнання з метою підвищення якості поліграфічних послуг, низький рівень рентабельності поліграфічної продукції, висока вартість транспортних послуг та енергоносіїв.

З метою мінімізації негативного впливу економічних чинників на видавничо-поліграфічну сферу та сприяння розвиткові галузі, доречним було б запровадження на загальнодержавному рівні відповідних заходів, зокрема, можливість пільгового кредитування,  розвитку вітчизняного виробництва матеріалів, устаткування і комплектуючого обладнання, що використовуються під час видання книг.

 

 

 


 

3. Періодичні друковані засоби масової інформації

3.1. Кількість і структура друкованих ЗМІ

 

За станом на 25 грудня 2013 року  в області зареєстровано 783 друкованих періодичних видання, з яких систематичний випуск здійснювали 102 друковані засоби масової інформації, загальний тираж яких становить 632,2 тис. примірників.

 

Види видань

 

Серед зареєстрованих видань Миколаївської області газет – 518, журналів – 62, бюлетенів – 197, збірників – 3, дайджестів – 2, альманах – 1.

 

Тематичне спрямування

За тематичною спрямованістю видання поділяються на загальнополітичні – 95, офіційні – 5, з питань економіки і бізнесу – 16, виробничо-практичні – 12, науково-виробничі – 5, наукові   6, науково-популярні – 13, навчальні – 7, довідкові – 15, літературно-художні – 14, спортивні – 5, правові – 7, для дозвілля – 14, медичні – 8, релігійні – 8, рекламні – 87, інформаційні –  458, для дітей – 6, еротичне – 1, з питань мистецтва і культури -1.

 

 

 

 

 

 


 

 


 

Мова видань

 

 

Найбільша кількість видань в області – 384 – зареєстровані як двомовні, 58 видань – україномовних, 299 – російськомовних, 42 видання поряд з українською мовою використовує російську, англійську, французьку, німецьку та інші.

 

 

 

Засновники друкованих засобів масової інформації

Найбільшу кількість друкованих періодичних видань засновано фізичними особами та комерційними структурами – відповідно 491 та 116 видань, 53 – засновано громадськими організаціями, 20 – державними установами, 30 – органами державної влади та місцевого самоврядування, 11 – промисловими підприємствами, 15 – навчальними закладами, 20 – політичними партіями, 12 – релігійними організаціями, 9 – творчими спілками разом з трудовими колективами редакцій газет, сільськогосподарські підприємства заснували 6 видань.

 

 


 

3.2. Передплата та розповсюдження періодичних друкованих видань

 

За станом на 1 січня 2014 року загальний обсяг передплати періодичних друкованих засобів масової інформації в області становить 362738 примірників, з них газетних видань та журналів України – 256026, періодичної продукції країн СНД –  500, місцевих видань – 106212 примірників.

 Кількість примірників періодичних друкованих засобів масової інформації на 1 особу в області складає 0,3 примірника.

Протягом звітного періоду розповсюдження періодичних друкованих видань вроздріб на території області здійснювалось через відділення державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» (302 відділень), кіоски ТОВ «Миколаївпреса» (83 одиниці) та торговельні об’єкти приватних підприємців (84 одиниці).

Крім того, у Березанському районі друковані ЗМІ розповсюджувались у книжковому магазині «Книголюб», магазині «Канцтовари-книги», «Канцтовари», у Березнегуватському районі періодична продукція реалізовувалась у магазині «Книги» та у місті Южноукраїнськ – у магазинах «Копійка-Р», «Сільпо» та «АТБ-Маркет», де періодична продукція реалізується у 2 магазинах.

Також у Новобузькому районі реалізація комунальної газети «Вперед» здійснюється безпосередньо видавництвом цього друкованого видання, у місті Первомайськ – магазині «Копійка», в авторизованих точках продажу редакції газети «Всесвіт» та «Вісник Первомайська».

В Арбузинському районі періодичні видання також розповсюджуються через редакцію районної комунальної газети «Нове життя».

З метою забезпечення виконання доручення Держкомтелерадіо від 05.02.2013 №691/27/4 щодо  виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.09.2009 №1140-р «Про нормативи мінімального забезпечення сіл, селищ та міст кіосками з продажу друкованих засобів масової інформації (преси)» головам райдержадміністрацій та міським (міст обласного значення) головам надано відповідні доручення облдержадміністрації від 28.09.2009 №1716/0/07-05/1-09 та від 25.10.2012 №2049/0/05-24/2-12 щодо  проведення комплексного обстеження мережі з продажу друкованих засобів масової інформації в області та збереження її розвитку.

Загалом в області станом на 01.01.2014 функціонують 387 кіосків з продажу друкованих засобів масової інформації, з яких 224 – у селах, 47 – у селищах та 116 кіосків з продажу друкованих засобів масової інформації – у містах.

3.3. Стан, проблеми та перспективи реформування комунальних друкованих видань

В області забезпечено ретельний контроль за виконанням вимог Законів України «Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних засобів масової інформації приміщень та майна» та «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок».

Згідно з Законом України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування  2013 року укладено договори на висвітлення своєї діяльності з 21 комунальним ЗМІ області, у тому числі з 20  друкованими та 1 аудіовізуальним засобом масової інформації на загальну суму 1664,9 тис.грн.

Зокрема, 13 угод укладено з органами виконавчої влади (3 – з облдержадміністрацією, 11 – з райдержадміністраціями) та 27 – з органами місцевого самоврядування (2 – з облрадою, 15 – з райрадами, 9 – з міськрадами).

Співзасновниками комунальних ЗМІ вживаються відповідні заходи щодо поповнення матеріально-технічної бази комунальних видань.

Всі редакції комунальних ЗМІ області комп’ютеризовані, мають доступ до мережі Інтернет.

 

 

4. Проблемні питання, що потребують нагального вирішення

 

Потребують законодавчого врегулювання, вирішення на загальнодержавному рівні питання запровадження виваженого пільгового режиму оподаткування для видавців, виготівників та розповсюджувачів видавничої продукції, створення  в Україні виробничої інфраструктури для випуску витратних матеріалів і технічного обладнання з метою зменшення залежності вітчизняного виробника видавничої продукції від імпорту.

Є необхідність розробки Державної програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації українського книги.

Залишається актуальним  питання розбудови книготорговельної мережі в Миколаївській області, зокрема у Вознесенському та Казанківському районах.

Також на сьогодні існує необхідність повернення функцій державної реєстрації друкованих засобів масової інформації з місцевою сферою розповсюдження, оскільки це дозволить проводити системну аналітичну роботу щодо розвитку друкованих засобів масової інформації, забезпечувати дієвий контроль за дотриманням ними вимог чинного законодавства.

Налагодження системної роботи на загальнодержавному рівні з питань підвищення кваліфікації працівників інформаційної та видавничої сфер.

 

ІV. ВЖИТІ ЗАХОДИ, СПРЯМОВАНІ НА РОЗВИТОК ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ МІСЦЕВОЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

В Миколаївській області в рамках обласної Програми підтримки засобів масової інформації та забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування на 2011-2015 роки реалізуються заходи, спрямовані на  забезпечення відкритості та прозорості у діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування,  розвиток комунальних та інших засобів масової інформації, які є важливими соціальними інститутами, що великою мірою впливають на життя регіону в усіх сферах.

Забезпечено розвиток та підтримку 31 комунального засобу масової інформації.

На фінансування 31 комунального ЗМІ області з місцевих бюджетів 2013 року виділено  3524,3 тис.грн., у тому числі на фінансову підтримку – 1835,1 тис.грн., укладено угод на інформування населення з актуальних питань суспільно-політичного та соціально-економічного життя району (міста)  на загальну суму 1689,2 тис.грн.

Достатню фінансову підтримку забезпечено Южноукраїнській міській газеті «Контакт» – 462,8 тис.грн., комунальному підприємству «Телерадіокомпанія «МАРТ» - 338,8 тис.грн., міській газеті «Вечерний Николаев» - 248,9 тис.грн., обласній газеті «Рідне Прибужжя» - 201 тис.грн., Арбузинській районній газеті «Нове життя» – 176,2 тис.грн., Миколаївській районній газеті «Маяк» - 152,8 тис.грн., Новоодеській районній газеті «Промінь» - 145 тис.грн., Вознесенській районній газеті «Вісті Вознесенщини» - 145,0 тис.грн., некомерційній установі-Міжрайонній телерадіокомпанії – 139,7 тис.грн., Снігурівській районній газеті «Вісті Снігурівщини» - 99,8 тис.грн., Новобузькій районній газеті «Вперед» - 99,5 тис.грн., Очаківській райгазеті «Чорноморська зірка» - 99 тис.грн.

Низький рівень фінансування залишається у Кривоозерської телерадіокомпанії  «ОРТО» – 12 тис.грн., міської газети «День за днем» – 20 тис.грн., Доманівської районної газети «Трибуна хлібороба» – 23 тис.грн. та Новоодеської міської газети «Новоодеський вісник» - 48 тис.грн.

За станом на 01.01.2014 комунальні ЗМІ області фактично профінансовані на загальну суму 3229,8 тис.грн., у тому числі у вигляді фінансової підтримки – 1632,8 тис.грн., згідно з угодами на інформування населення з актуальних питань суспільно-політичного та соціально-економічного життя району (міста) –  1597,0 тис.грн.

Зокрема, 15 угод на загальну суму 561,4 тис.грн. укладено з органами виконавчої влади (3 – з облдержадміністрацією, 12 – з райдержадміністраціями) та 27 договорів на загальну суму 1127,8 тис.грн. – з органами місцевого самоврядування (2 – з облрадою, 15 – з райрадами, 10 – з міськрадами).

На ці цілі  у місцевих бюджетах 2013 року передбачено 1689,2 тис.грн. За станом на 25.12.2013 на інформування населення з місцевих бюджетів виділено 1597,0 тис.грн. (телерадіокомпанія «Март» – 338,8 тис.грн. (виділено 332,7 тис.грн.), «Вечерний Николаев» – 248,9 тис.грн. (виділено 239,0 тис.грн.), «Рідне Прибужжя» – 201 тис.грн. (виділено 201 тис.грн.), Снігурівська райгазета «Вісті Снігурівщини» - 99,8 тис.грн. (виділено 76,2 тис.грн.), Новобузька райгазета «Вперед» - 99,5 тис.грн. (виділено 99,5 тис.грн.), Жовтнева райгазета «Вісник Жовтневщини» - 91,7 тис.грн. (виділено – 83 тис.грн.), Южноукраїнська міська газета «Контакт» - 72,8 тис.грн. (виділено – 48,7 тис.грн.), Березанська райгазета «Березань» - 70 тис.грн. (виділено – 87,3 тис.грн.), Вознесенська райгазета «Вісті Вознесенщини» - 70 тис.грн. (виділено – 70 тис.грн.), Братська райгазета «Перемога» - 66,7 тис.грн. (виділено – 86,2 тис.грн.), Березнегуватська райгазета «Народна трибуна» - 62,0 тис.грн. (виділено – 62 тис.грн.), Веселинівська райгазета «Зоря» - 52 тис.грн. (виділено 55,1 тис.грн.), Баштанська райгазета «Голос Баштанщини» - 41 тис.грн. (виділено – 28,1 тис.грн.), Новоодеська райгазета «Промінь» - 40 тис.грн. (виділено 40 тис.грн.), Первомайська райгазета «Прибузький вісник» - 40 тис.грн. (виділено 20,4 тис.грн.), Кривоозерська райгазета «Кривоозерщина» - 30 тис.грн. (виділено 30 тис.грн.), Доманівська райгазета «Трибуна хлібороба» - 20 тис.грн. (виділено 16,4 тис.грн.), Вознесенська міська газета «День за днем» - 20 тис.грн. (виділено 14,7 тис.грн.), Первомайська міська газета «Вісник Первомайська» – 10 тис.грн. (виділено – 6,7 тис.грн.), Казанківська районна газета «Голос Казанківщини» - 10 тис.грн. (не профінансовано), Очаківська райгазета «Чорноморська зірка» - 5 тис.грн (не профінансовано).

Крім того, з комунальними ЗМІ органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування укладено 5 угод (4 - райдержадміністраціями, 1 – міськрадою), за якими конкретна сума фінансування на 2013 рік не передбачається.

2013 року з обласного бюджету виділено 300 тис.грн. на інформування населення з актуальних питань суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку держави та області. Інформаційні послуги, згідно з укладеними договорами, надають  провідні ЗМІ області: газети «Рідне Прибужжя», «Вечерний Николаев», Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія, телерадіокомпанія «Сатурн», КП телерадіокомпанія «Март» та Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».

Співзасновниками комунальних ЗМІ вживаються відповідні заходи щодо поповнення матеріально-технічної бази комунальних видань.

За станом на 01.01.2014 усі редакції комунальних газет підключені та мають доступ до мережі Інтернет.

  Усіма райдержадміністраціями, районними та міськими радами вжито заходів з організації передплати на комунальні газети на ІV квартал 2013 року.

За станом на 01.01.2014 передплачено 76,4 тис. примірників комунальних районних та міських видань, що на 5% менше ніж передплачено за попередній період.

Зокрема, найбільше передплачено міської газети «Вечерний Николаев» - 7512 прим., Вознесенської міської газети «День за днем» – 6400 прим., обласної газети «Рідне Прибужжя» - 5615 прим., Снігурівської районної газети «Вісті Снігурівщини» – 5351 прим., Новобузької районної газети «Вперед» - 5000 прим., Баштанської районної газети «Голос Баштанщини» - 4800 прим.

         У IV кварталі 2013 року соціологічні опитування населення з метою вивчення громадської думки щодо рівня поінформованості про діяльність органів державної влади та стану свободи слова проводились у м.Вознесенськ (15.10.2013), Врадіївському районі (жовтень 2013 року), Новоодеському районі (17.10.2013) та  Доманівському районі (18.11.2013).

За результатами проведених соцопитувань переважна більшість громадян мають високий рівень обізнаності про діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.Протягом IV кварталу 2013 року з метою підвищення професійного рівня редакторів та творчих працівників редакцій комунальних друкованих засобів масової інформації області департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації направлено представників місцевих ЗМІ для участі у тематичних тренінгах та семінарах на базі Укртелерадіопресінституту у місті Києві, зокрема:

- 07 листопада 2013 року відповідальний секретар Новобузької районної газети „Вперед” О.Дедул взяла участь в одноденному семінарі на тему: „Законодавство України  про рекламу і практика його застосування у ЗМІ”;

- 06 грудня 2013 року відбувся одноденний семінар на тему: „Новітні підходи до оформлення друкованих ЗМІ”, в якому взяли участь відповідальний секретар Новобузької районної газети „Вперед” О.Дедул, відповідальний секретар Баштанської районної газети „Голос Баштанщини” О.Виноградова та спеціаліст комп’ютерної верстки Казанківської районної газети „Голос Казанківщини” Є.Хандріга.

В області триває робота з підвищення кваліфікації педагогічних працівників вищих навчальних закладів, які готують журналістські кадри, зокрема:

- 25-27 жовтня 2013 року голова піклувальної ради Коледжу преси та телебачення  В.Головченко взяв участь у семінарі «Етичне висвітлення подій журналістами в регіонах з потенційним конфліктом»;

- 19-26 листопада 2013 року відбувся візит Г.Головченка, директора Коледжу преси та телебачення, секретар Національної спілки журналістів України, М.Головченко, заступника директора Коледжу преси та телебачення, В.Веселовської, директора департаменту міжнародних відносин Коледжу преси та телебачення до м.Краків (Польща), організованого за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Одесі; 

- 27-30 листопада 2013 року викладач, голова піклувальної ради Коледжу преси та телебачення В.Головченко взяв участь у семінарі «Етичне висвітлення подій журналістами в регіонах з потенційним конфліктом» проведеного у м. Кишинів (Молдова).

Активно продовжується робота щодо виявлення архівних матеріалів для музейної експозиції з історії журналістики Миколаївщини. Зокрема, збір даних триває у 14 районах області:

·       Арбузинському (Арбузинська райдержадміністрація);

·       Новоодеському (центральна районна бібліотека);

·       Вознесенському (Вознесенська райдержадміністрація);

·       Березанському (Березанська райдержадміністрація);

·       Доманівському (Доманівська райдержадміністрація);

·       Єланецькому (Єланецька  райдержадміністрація);

·       Баштанському (Баштанська райдержадміністрація);

·       Миколаївському (Миколаївська райдержадміністрація);

·       Жовтневому (Бармашівський та Лиманівський сільські краєзнавчі музеї діють та постійно поповнюються новими матеріалами експозиції про місцевих громадських кореспондентів (біографічні дані, історія діяльності, творчі доробки);

·       Новобузькому (районний краєзнавчий  історичний музей  та редакція районної газети «Вперед»);

·       Снігурівському (редакція районної газети «Вісті Снігурівщини»);

·       Первомайському (редакція районної газети «Прибузький вісник»);

·       Березнегуватському (районний народний історико-краєзнавчий музей);

·       Врадіївському (районний народний історико-краєзнавчий музей).

Виявлення документів для музейної експозиції з історії журналістики Миколаївщини включено до планів Державного архіву Миколаївської області на 2014 рік.

Реалізація заходів обласної Програми підтримки засобів масової інформації та забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування на 2011-2015 роки триває.

 

Розвиток видавничої сфери області забезпечено у рамках реалізації обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на  2011-2015 роки тривала активна робота, спрямована на розвиток видавничої сфери.

Згідно з рішенням обласної ради від 06.08.10 №29  в Миколаївській області функціонує  перший в Україні обласний центр пошукової та редакційно-видавничої діяльності.

Обласним центром пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності видано 14 том «Книга Пам’яті України», в якому вміщено перелік військовослужбовців та цивільних осіб, які загинули чи постраждали в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років на літери «Р», «С», обсягом 300 сторінок та 6 книгу «Реабілітовані історією. Миколаївська область».

У рамках обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження у Миколаївській області вжито заходів щодо  видання суспільно значущих книжок.

Зокрема, цього року за коштів обласного бюджету видано 6 книг місцевих авторів та підготовлено 4 оригінал-макети на загальну суму 300,0 тис. грн.

2013 року продовжено випуск обласного літературно-художнього журналу «Соборная улица». Протягом року видано 2 номери загальним накладом 1000 екземплярів. Журнал передано до бібліотечних закладів області, у тому числі до шкільних бібліотек. На ці цілі з обласного бюджету 2013 року виділено 40,0 тис.грн.

Протягом IV кварталу 2013 року  в бібліотеках, навчальних закладах області проводились моніторинги та соціологічні дослідження визначення рівня доступності української продукції та її популярності серед читачів, зокрема:

в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.М.Гмирьова проведено соціологічне дослідження на тему: «Використання документів мовами національних меншин в краєзнавчій діяльності регіональних бібліотек»;

в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О.Лягіна проведено всеукраїнський  моніторинг на тему: «Книга року - 2013» (за програмою Національної бібліотеки для дітей України);

бібліотечні заклади області взяли участь у соціологічних дослідженнях на такі теми: «Миколаївщина – територія читання», «Читаємо сучасну українську прозу»,  « Книга року – 2013» тощо.

13 листопада 2013 року за сприяння департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської облдержадміністрації проведено ІІ регіональну виставку-форум «Українська книга та преса на Миколаївщині». В рамках заходу відбувся «круглий стіл» з питань розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження за участю керівництва облдержадміністрації, представників департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськість облдержадміністрації, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, керівників бібліотечних установ області, видавців та книгорозповсюджувачів.

Крім того, 5 грудня 2013 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.М.Гмирьова відбулася презентація виставки «Книжковий світ Миколаївщини», де була представлена багата палітра цих видань. Жанрову різноманітність експонованих книжок склали історико-краєзнавчі та філософські праці, романтичні та фантастичні повісті, поетичні збірки, дитячі казки та оповідання.

Протягом IV кварталу 2013 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.М.Гмирьова відбулися такі заходи:

01 жовтня 2013 року - презентація книги місцевого краєзнавця Т.М.Губської «Соль земли. Священнослужители и храмы Николаевщины»;

16 жовтня 2013 року - презентація загальнонаціонального проекту «Україна: історія великого народу»;

29 жовтня 2013 року - IV Топоровські читання, основною метою яких є популяризація творчості просвітника, педагога, письменника А.М.Топорова та інших просвітників Миколаївської області.

У Центральній бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва проведено такі заходи:

04 жовтня 2013 року відбулася презентація книги Я.І.Конотопенка «На службі громад»;

16 жовтня 2013 року спільно з Чорноморським державним університетом ім.Петра Могили відкрито новий творчий проект «Нобелівський поетичний цикл»;

08 листопада 2013 року розпочато цикл заходів «До Шевченкових джерел», присвячений відзначенню Року творчої спадщини Т.Г.Шевченка та 200-річчя від дня народження видатного поета;

15 листопада 2013 року спільно з Радою національних товариств Миколаївської області проведено загальноміській захід «Жива бібліотека» для школярів загальноосвітніх шкіл міста;

21 листопада 2013 року відбулося урочисте відкриття щорічних Миколаївських екологічних читань «Збережемо для нащадків»;

28 листопада 2013 року відбулася презентація книги «Енциклопедія суднової енергетики»;

21 грудня 2013 року для шанувальників поезії проведено чергову зустріч клубу «Кают-компанія».

У районах та містах обласного значення підготовлено і проведено: літературне свято «Бринить, співає наша мова», книжкову виставку «Краса та сила слова», літературний конкурс «Письменники рідного краю», годину спілкування «Микола Вінграновський – гордість Миколаївщини», виставку-портрет «Штрихи до літературного портрета», виставку «Добрий світ української книги», перегляд літератури «Література рідного краю», конкурс дитячої творчості «Велике українське слово», свято «Цей дивосвіт - бібліотека», виставку «Літературне Новобужжя», читацьку конференцію «Письменники рідного краю», тиждень книги «Разом читаємо – дружно живемо», бібліотечно-бібліографічне заняття «Історія української книги», літературознавчу вікторину «Книгу читай – розуму набирай», бесіду-діалог «Хвилями українського літературного простору», семінар бібліотечних працівників «Читання української книги та її популяризація» тощо.

Активну роботу щодо популяризації вітчизняної книги та читання проведено у загальноосвітніх навчальних закладах, зокрема:

бесіди, анкетування на теми: Творчість наших земляків», «З книгою – у майбутнє», «Хочу читати», «З якої казки», «Українська книга в Інтернеті», «Хто багато читає – той багато знає», «Твій друг - книга» тощо;

бібліотечні уроки, бібліографічні огляди літератури на теми: «Свято тих, хто любить книгу», «Живи, книго!», «Книга у моєму житті», «Від Чомучки до читача-фаната», «Про рідний край поетичним рядком», «Велич слова М.Вінграновського», «Маленьким читачам від миколаївських письменників», «Свято тих, хто книгу любить», «Невмируще слово Кобзареве», «Сторінками прочитаних книг» тощо.

Місцеві засоби масової інформації надають постійну інформаційну підтримку заходам, спрямованим на популяризацію місцевого книговидання.

Зокрема, Миколаївська облдержтелерадіокомпанія у телевізійних програмах «Я тут живу», «Силуети минулого», «Розмова на тему» та «Країна Читалія» активно інформує громадськість про нові видання, які вийшли друком у місцевих видавництвах, досягнення місцевих авторів та видавництв, різноманітні презентації, акції та інші заходи, які проводились з метою популяризації книги.

Миколаївські друковані засоби масової інформації також приділяють належну увагу висвітленню цього питання. Відповідні інформаційні повідомлення друкувались у рубриках: «Цей прекрасний духовний світ!», «Книжная полка», «Презентація надрукованої книги», «Николаевская книга», «О высоком», «Твори наших земляків», «Літературна Первомайщина»,  «Новые книги наших земляков»,  «Не хлебом единым»,  «В библиотечный фонд»,  «Выставка» та інші.

Загалом протягом ІV кварталу ц.р. опубліковано понад 40 тематичних матеріалів, з початку року – близько 150.

Виконання обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2011-2015 роки знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.

 

 

V. СПРИЯННЯ ВИСВІТЛЕННЮ РЕГІОНАЛЬНИМИ ЗАСОБАМИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМІВ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ЗМІСТУ ВПРОВАДЖУВАНИХ В УКРАЇНІ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ РЕФОРМ.

 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від  29 вересня 2010 р. №1912-р «Деякі питання удосконалення роз’яснювальної роботи органами виконавчої влади», розпорядження голови облдержадміністрації  від 27.10.2010 №400-р «Про проведення органами виконавчої влади системної роз’яснювальної роботи з пріоритетних питань державної політики» в Миколаївській області забезпечено проведення системної інформаційної роботи серед населення з пріоритетних питань державної політики, висвітлення діяльності Президента України В.Ф.Януковича, стану реалізації соціальних ініціатив Президента України, завдань, визначених Главою держави, а також стану реалізації в області Програми Президента України «Україна для людей» та Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоздатна економіка, ефективна держава».

Наразі в області проводиться системна інформаційно-роз’яснювальна робота з питань державної політики, висвітлення ходу впровадження реформ - складаються щотижневі, щомісячні та  щоквартальні плани заходів з її реалізації.

Забезпечено постійний контроль за їх реалізацією, готуються звіти щодо їх виконання (відповідно щотижневі, щомісячні, щоквартальні), аналізується ефективність залучення різних спікерів з актуальних питань для врахування при подальшій інформаційно-роз’яснювальній роботі.

Окрім того, розроблено відповідні форми для обліку виконання завдань, адаптовано програмне забезпечення для постійного, щоденного моніторингу друкованих ЗМІ області.

Підготовлено понад 420 інформаційно-аналітичних довідок Державному комітету телебачення і радіомовлення України та структурним підрозділам облдержадміністрації відповідного тематичного спрямування.

В рамках обласної Програми підтримки засобів масової інформації та забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування на 2011-2015 роки з обласного бюджету 2013 року використано 300 тис.грн. на інформування населення з актуальних питань суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку держави та області (інформаційні послуги, згідно з укладеними договорами, надають  провідні ЗМІ області: газети «Рідне Прибужжя», «Вечерний Николаев», Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія, телерадіокомпанія «Сатурн», КП телерадіокомпанія «Март» та Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ»).

В режимі прямого ефіру особисто головою облдержадміністрації надаються відповіді на актуальні питання, що турбують жителів області, оперативно вирішуються проблемні питання, які виникають під час зворотного зв’язку.

У новостійних та аналітичних випусках програм на обласному телеканалі «Миколаїв» («Телевізійні новини Миколаївщини», «Запитай у влади», «Крапки над «І», «Чим живе область») систематично висвітлюються заходи за участі керівництва облдержадміністрації, зокрема, проведення прес-конференцій, брифінгів, зустрічей з представниками всеукраїнських та місцевих засобів масової інформації, репортажі нарад з актуальних питань соціально-економічного розвитку області, засідань колегій облдержадміністрації, проведення інших урочистих та тематичних заходів.

На обласному телеканалі «Миколаїв» двічі на тиждень виходить тематична програма «Чим живе область», в якій беруть участь заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, голови райдержадміністрацій, під час яких порушуються актуальні питання виконання доручень Президента України, реалізації державної політики, спрямованої висвітлення  курсу реформ. Всього протягом  ІV кварталу 2013 року  вийшло  52  програми з повторами «Чим живе область»  (26 – в прямому ефірі, 26 - в режимі он-лайн трансляції), з початку поточного року - 208 (104 – в прямому ефірі, 104 - в режимі он-лайн трансляції).

Запроваджено спільний інформаційний проект облдержадміністрації з ТОВ «Коледж преси та телебачення» (ТК "ТАК-ТВ") - «Відкрита Миколаївщина» за участю голів райдержадміністрацій.

Керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в Миколаївській області систематично беруть участь у «гарячих лініях» на обласному телеканалі «Миколаїв», на радіо «Миколаїв» та обласному радіо «Бузька хвиля». Протягом звітного періоду проведено 39 «гарячих ліній» (з початку року - 141). Під час прямих ефірів задано 185 запитань, на всі з них надано відповіді. Більшість питань, які надійшли, стосувалися реалізації та виконання соціальних ініціатив Президента України в Миколаївській області, підвищення рівня життя найбільш уразливих верств населення, забезпечення у регіонах збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів, розвитку житлово-комунального господарства, зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, надання субсидій на житлово-комунальні послуги, забезпечення дітей-інвалідів умовами виховання в сім’ї, тощо.

Представники засобів масової інформації запрошуються на всі заходи, в ході яких вирішуються пріоритетні питання розвитку області, зокрема в прямому ефірі транслюються засідання колегії облдержадміністрації, сесії обласної ради. Протягом звітного періоду в області проведено  1797  заходів за участю представників засобів масової інформації (з початку 2013  року - 6444).

Структурним підрозділами облдержадміністрації, райдержадміністраціями забезпечено опублікування в друкованих засобах масової інформації нормативно-правових актів органів виконавчої влади та роз’яснень щодо проектів нормативно-правових актів, що мають суспільне значення. Всього протягом ІV кварталу 2013 року у місцевих засобах масової інформації опубліковано 176 нормативно-правових актів (з початку року – 662, що на 51% більше ніж 2012 року) та надано 400 роз’яснень до них (з початку року – 4186, що у 8 разів більше ніж 2012 року).

В ЗМІ систематично публікується статистична інформація про явища і процеси, що відбуваються в соціально-економічній сфері життя. Протягом звітного періоду райдержадміністраціями опубліковано 126 статистичних повідомлень (з початку року – 485), структурними підрозділами облдержадміністрації – 368 (з початку року - 1854). Також райдержадміністраціями опубліковано 2876 інформаційних матеріалів про діяльність місцевих органів влади (з початку року – 10124), структурними підрозділами облдержадміністрації – 720 (з початку року - 3302). Керівниками райдержадміністрацій проведено 256 зустрічей зі ЗМІ (з початку року - 802), керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації – 36 (з початку року - 115).

Протягом ІV кварталу 2013 року забезпечено систематизацію звернень громадян до місцевих органів виконавчої влади і надання через засоби масової інформації відповідей з актуальних питань, порушених у зверненнях. Райдержадміністраціями опубліковано   82 повідомлення (з початку року - 320), структурними підрозділами облдержадміністрації – 35 (з початку року - 187).

Продовжили роботу інформаційно-роз’яснювальні групи при райдержадміністраціях, які провели 1498 зустрічей (з початку року - 5690), під час яких роз’яснювальною роботою охоплено 40914 осіб (з початку року - 159707).

Під час інформаційних заходів представники органів державної влади надають жителям області всебічну та об’єктивну інформацію про результати соціально-економічного розвитку області та інформують громадян про позицію Президента України В.Ф.Януковича щодо актуальних питань життя області, зокрема, розвиток суднобудівної галузі, агропромислового та морегосподарського комплексів, а також щодо питань, які мають загальнодержавне значення: щодо реалізації нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», виконання соціальних гарантій, впровадження економічних реформ тощо.

Засоби масової інформації області протягом ІV кварталу 2013 року оперативно, всебічно та об’єктивно висвітлювали діяльність Президента України В.Ф.Януковича, спрямовану на вирішення актуальних суспільно-політичних та соціально-економічних питань. Зокрема:

про реалізацію нових соціальних ініціатив Президента України «Діти - майбутне України»  розміщено 2022 відповідні  тематичні інформаційні матеріали, з них  580 - в ефірах місцевих телекомпаній, 132 - в радіоефірах, 109 - в Інтернет-виданнях, 342 - у друкованих ЗМІ, 859 -  на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Миколаївської області;

про виконання завдань і доручень Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення розміщено 1581 відповідний тематичний інформаційний матеріал, з них  234 - в ефірах місцевих телекомпаній, 228 - у радіоефірах, 29 - в Інтернет-виданнях, 246 - у друкованих ЗМІ, 842 -  на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Миколаївської області;

про виконання завдань і доручень Президента України щодо розвитку житлово-комунального господарства розміщено 624 відповідних тематичних інформаційних матеріалів, з них  93 - в ефірах місцевих телекомпаній, 85 - у радіоефірах, 8 - в Інтернет-виданнях, 93 - у друкованих ЗМІ, 345 -  на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Миколаївської області;

про виконання завдань і доручень Президента України, спрямованих на  поліпшення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни, розміщено 364 інформаційних повідомлень, з них 49 - в ефірах місцевих телекомпаній, 48 - у радіоефірах, 18 - в Інтернет-виданнях, 59 - у друкованих ЗМІ, 169 -  на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Миколаївської області.

Всього протягом 2013 року  в друкованих засобах масової інформації області розміщено  понад 4800 інформаційних матеріалів спрямованих на висвітлення ходу реформ, що майже на 30%  більше ніж 2012 року.

На виконання пункту 4.5 Доручення Президента України від 11.01.2013 №1-1/48 до рішення Ради регіонів від 25.12.2012 щодо організації інформаційно-роз’яснювальної роботи, у тому числі у засобах масової інформації, стосовно мети і основних положень законопроектів, внесених на розгляд Верховної Ради України Президентом України, Кабінетом Міністрів України, та їх впливу на розв’язання соціально-економічних проблем регіонів управлінням у справах преси та інформації облдержадміністрації розроблено план заходів щодо організації відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи, керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів міністерства, відомств, інших центральних органів виконавчої влади, головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам надано відповідне доручення облдержадміністрації від 31.01.2013 №81/0/05-3/1-13 щодо його виконання.

Активного інформаційного супроводу у засобах масової інформації області набули проекти законів України: «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про Затвердження загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки», «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії», «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо створення умов для оптимізації мережі закладів та установ, які надають соціальні і реабілітаційні послуги» та інші.

 

VI. Доступ до публічної інформації

З метою забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05 травня 2011 року №547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної  інформації» Миколаївською облдержадміністрацією вжито необхідних заходів щодо забезпечення виконання зазначених актів. Зокрема:

прийнято розпорядженням голови облдержадміністрації від 09.06.2011 №181-р «Про забезпечення реалізації права на доступ до публічної інформації», згідно з яким  затверджено форму запиту на інформацію, порядок складання та подання до облдержадміністрації запитів на інформацію,  перелік відомостей, що становлять службову інформацію, Інструкцію з питань обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв, які містять відомості, що становлять службову інформацію.

На  офіційному  веб-сайті облдержадміністрації створено розділ «Доступ до публічної інформації», де розміщено форми запиту на публічну інформацію, порядок складення та подання   до   Миколаївської  облдержадміністрації   запитів  на  інформацію, порядок оскарження рішень, дії або бездіяльності розпорядника інформації, перелік відомостей, що становлять службову інформацію. Крім того, на веб-сайті облдержадміністрації розміщено плани проведення та порядок денний засідань, загальні правила роботи облдержадміністрації, розпорядження голови облдержадміністрації, розклад роботи та графік прийому громадян керівництвом облдержадміністрації та інша інформація, передбачена ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Також в холі облдержадміністрації розміщено інформаційний стенд щодо забезпечення законодавства про доступ до публічної інформації.

Відділом роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації запроваджено облік запитів на інформацію (працює автоматизована система обліку запитів на інформацію). Також структурними підрозділами облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконавчими комітетами (міст обласного значення) міських рад запроваджено облік запитів на інформацію.

Забезпечено оприлюднення проектів рішень, що підлягають обговоренню в засобах масової  інформації, на веб – сайтах облдержадміністрації та райдержадміністрацій, а також оновлення інформації.

Протягом ІV кварталу 2013 року в області  відпрацьовано  243 письмових інформаційних запитів (з початку року - 996), які надійшли від представників засобів масової інформації. Всі запити відпрацьовано у встановлені терміни. До облдержадміністрації не надходили скарги від представників засобів масової інформації щодо неналежного розгляду їх інформаційних запитів.

На  офіційному  веб-сайті облдержадміністрації створено розділ «Доступ до публічної інформації», де розміщено форми запиту на публічну інформацію, порядок складення та подання   до   Миколаївської  облдержадміністрації   запитів  на  інформацію, порядок оскарження рішень, дії або бездіяльності розпорядника інформації, перелік відомостей, що становлять службову інформацію. Крім того, на веб-сайті облдержадміністрації розміщено плани проведення та порядок денний засідань, загальні правила роботи облдержадміністрації, розпорядження голови облдержадміністрації, розклад роботи та графік прийому громадян керівництвом облдержадміністрації та інша інформація, передбачена ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Також в холі облдержадміністрації розміщено інформаційний стенд щодо забезпечення законодавства про доступ до публічної інформації.

 

VIІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУПРОВОДУ ПРОЦЕСІВ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

У Миколаївській області проводилась активна інформаційно-роз’яснювальна робота з євро інтеграційних питань. Серед головних заходів:

28 листопада 2013 року у провідних вищих навчальних закладах міста Миколаєва за ініціативи представників студентського самоврядування відбулися засідання «круглих столів» та публічні обговорення з питань майбутньої євроінтеграції України.

Модераторами заходів виступили активісти студентського самоврядування Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського, Миколаївського національного аграрного університету, Чорноморського державного університету ім. Петра Могили, Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв.

 30 листопада 2013 року у місті Миколаєві за ініціативи громадської ради, ради вітчизняних інвесторів при облдержадміністрації, регіональної ради підприємців, низки громадських об’єднань та профспілкових організацій відбувся Громадський форум з питань євроінтеграційних процесів, який зібрав понад 600 учасників.

У заході взяли участь голова облдержадміністрації М.П.Круглов, голова обласної ради І.С.Дятлов, народний депутат України Ю.І.Гержов, заступник директора ДП науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря-Машпроект» С.М.Корочкін, представники громадських організацій, студентська молодь тощо.

13 грудня 2013 року  у ході робочого візиту Міністра культури України Л.Новохатько до м.Миколаєва відбулися зустрічі із студентами, педагогами Миколаївського національного університету ім.В.Сухомлинського, працівниками галузі культури. Під час заходів обговорено євроінтеграційні питання.

Активно висвітлюють процеси європейської інтеграції України місцеві засоби масової інформації, зокрема: Миколаївська облдержтелерадіокомпанія, телекомпанії  «Март», «Сатурн», «ТАК-ТВ», «НІС-ТВ» та провідні друковані засоби масової інформації:  «Рідне Прибужжя», «Вечерний Николаев», «Николаевские новости», районні комунальні газети.

 

VIІ.  ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ТА ВИДАВНИЧОЇ СФЕР

 

1. Сприяти   будівництву телевежі у м. Очакові Миколаївської області, що дозволить забезпечити цифрове мовлення в Березанському та Очаківському районах Миколаївщини.

2. Забезпечити 100% пільгової категорії населення безкоштовними телетюнерами.

3. Розробити Державну програму,  спрямовану на розвиток мережі проводового мовлення.

4. Провести модернізацію матеріально-технічної бази  Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії, що потребує значних фінансових витрат.

5. Налагодити на загальнодержавному рівні систему виваженого пільгового режиму оподаткування для видавців, виготівників та розповсюджувачів видавничої продукції, створення  в Україні виробничої інфраструктури для випуску витратних матеріалів і технічного обладнання з метою зменшення залежності вітчизняного виробника видавничої продукції від імпорту.

6. Вжити заходів щодо повернення функцій державної реєстрації друкованих засобів масової інформації, відповідно до  вимог Указу Президента України від 23 квітня 2008 року №377/2008 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 березня 2008 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення інформаційної безпеки України».

.

 

 

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
17:15 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на здобуття премії Кабінету Міністрів України ім. Л. Українки за 2019 рік
16:50 (05.06.2019)
Розпочато прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2019 рік
18:00 (04.06.2019)
Оголошується конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії “В”
19:12 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду генерального директора ДП "Дирекція фестивально-виставкової діяльності"
19:05 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Укрпостачпреса"
19:00 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Державне спеціалізоване видавництво "Україна"
18:55 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво "Маяк"
18:43 (27.05.2019)
Оголошується конкурс на посаду директора ДП "Харківське багатопрофільне видавництво "Основа"
12:08 (06.05.2019)
Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики
15:28 (19.04.2019)
Державний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі "Краща книга України"