Головна сторінка 19 вересня 2021
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Вересень 2021
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Про Держкомтелерадіо  »  Історія Комітету


Історія створення та діяльності Державного комітету телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо)
02.08.2017 | 11:29 | Сектор взаємодії із засобами масової інформації версія для друку

Історія створення та діяльності

Державного комітету телебачення і радіомовлення України

(Держкомтелерадіо)

 

Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо) є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України.

Держкомтелерадіо є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сфері.

Історія створення Держкомтелерадіо пов’язана з історією розбудови держави. До 1991 року існувало два окремих органи, що опікувалися інформаційною та видавничою політикою - Держкомтелерадіо УРСР та Державний комітет УРСР по пресі. Однак 13 травня 1991 року було ліквідовано Держкомтелерадіо УРСР, а його функції передані Державній телерадіокомпанії.

1992 року було ліквідовано Державний комітет УРСР по пресі, а функції щодо проведення загальнодержавної політики у книговиданні, реєстрації друкованої продукції, контролю за виконанням державного замовлення на видання підручників та інших окремих видань були передані Міністерству культури України. Невдовзі, у травні 1993, ці функції у Мінкультури забрали та передали до новоствореного Державного комітету України у справах видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження, який стає правонаступником Держкомпреси.

1994 року Комітет реорганізовується у Міністерство України у справах преси та інформації.

1995 року «відроджується» й Держкомтелерадіо, на який покладається «організація виконання актів законодавства у сфері телебачення і радіомовлення та відповідних рішень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, здійснення керівництва державним телебаченням і радіомовленням та несення відповідальності за його розвиток, координація діяльності підприємств, установ та організацій, що входять до сфери його управління». Крім того, на Держкомтелерадіо було покладено розробку перспективних планів розвитку державного телебачення і радіомовлення в Україні та координація діяльності національних, регіональних і обласних телерадіокомпаній, надання їм методичної та організаційно-технічної допомоги.

1996 року після ухвалення Конституції України Міністерство України у справах преси та інформації реорганізується в Міністерство інформації України, а 4 місяці потому у його підпорядкування потрапляють Державний комітет телебачення і радіомовлення та Державне інформаційне агентство України (ДІНАУ). Так триває до 1998 року, коли їх підпорядковують Кабінетові Міністрів України.

1999 року Міністерство інформації ліквідується, натомість створюється Державний комітет інформаційної політики, який забезпечував проведення державної політики в інформаційній та видавничій сферах. Рік потому Держкомтелерадіо та Держкомінформполітики об’єднали в один орган – Державний комітет інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України, який виконує функції своїх попередників.

2003 року Державний комітет інформаційної політики, телебачення і радіомовлення знову став Державним комітетом телебачення і радіомовлення, але продовжує виконувати функції, які виходять далеко за межі питань телебачення і радіомовлення: інформаційна політика, видавнича справа, суспільна мораль, мовна політика, преса.

Наступні зміни відбулися наприкінці 2005 року, коли питання мовної політики було вилучено у Держкомтелерадіо і передано до Міністерства культури України. На початку 2006 року функція реєстрації друкованих ЗМІ, окрім друкованих видань еротичного характеру, була передана до Міністерства юстиції України.

 2006 року, замість назви «Державний комітет телебачення і радіомовлення» з’явилася нова – «Державний комітет телебачення та радіомовлення». У травні 2011 року Указом Президента України було повернуто попередню назву - Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо).

З 2014 по 2017 роки Держкомтелерадіо здійснював дві важливі реформи у медіасфері – створення Суспільного телерадіомовлення на базі державних телерадіокомпаній та реформування друкованих державних і комунальних ЗМІ. 28 грудня 2016 року Кабінет Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо затвердив статут ПАТ «НСТУ». Відповідно до розпорядження КМУ від 16 січня 2017 року «Про визначення органу, що здійснює функції з управлінням майном ПАТ «НСТУ» Держкомтелерадіо визначено органом, який здійснює функції з управлінням майном ПАТ «НСТУ».

 

З 2017 року після створення Українського інституту книги для уникнення дублювання повноважень у книговидавничій сфері Уряд вніс зміни у положення про Держкомтелерадіо і Міністерство культури України.

Відповідно до покладених на комітет завдань Держкомтелерадіо здійснює підготовку пропозицій щодо вдосконалення системи державного управління у видавничій сфері; аналізує та прогнозує розвиток ринку у видавничій сфері; забезпечує дотримання державної мовної політики у видавничій сфері; забезпечує підвищення кваліфікації працівників засобів масової інформації, видавничої сфери, поліграфії; веде Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції тощо.

Крім того, з метою недопущення на український ринок видавничої продукції антиукраїнського змісту з травня 2017 року на Держкомтелерадіо покладено нові функції стосовно вжиття заходів щодо обмеження ввезення з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України видавничої продукції, що може бути розповсюджена на території України. Держкомтелерадіо надає дозволи (відмови у видачі, анулювання) на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України; приймає рішення про накладення штрафу за розповсюдження на території України такої видавничої продукції без наявності відповідного дозволу, вилучатиме її з обігу, ведення відповідного реєстру.

 Основними завданнями Держкомтелерадіо є також забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сфері. Держкомтелерадіо відповідно до покладених на нього завдань: узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та внесення в установленому порядку проектів законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України на розгляд Кабінету Міністрів України;готує пропозиції щодо вдосконалення системи державного управління у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сфері, поліграфії; визначає порядок функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади та подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо інформаційного наповнення Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади; проводить моніторинг інформаційного наповнення веб-сайтів органів виконавчої влади та надає пропозиції зазначеним органам; вживає разом з іншими органами державної влади заходів до обмеження доступу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, згідно із законодавством та інше. З повним переліком завдань Держкомтелерадіо можна ознайомитись за посиланням http://comin.kmu.gov.ua/control/publish/article/main?art_id=135222&cat_id=32820

До сфери управління Держкомтелерадіо належать: державне підприємство «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”»; ПАТ ДАК «Укрвидавполіграфія»; спеціалізовані державні видавництва «Веселка», «Вища школа», «Дніпро», «Либідь», «Мистецтво», «Музична Україна», «Техніка», «Україна»,  «Донбас», «Каменяр», «Світ», «Карпати»; державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова»; державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво», Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси (Укртелерадіопресінститут); державне підприємство «Дирекція фестивально-виставкової діяльності»; державне спеціалізоване автотранспортне підприємство; державне підприємство «Державний оркестр «РадіоБенд Олександра Фокіна».

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
10:58 (15.09.2021)
Держкомтелерадіо, Департамент молоді та спорту м. Києва та Київська міська організація ФСТ "Спартак" запрошують збірні команди телекомунікаційних компаній, підприємства зв'язку та засобів масової інформації взяти участь у десятому ювілейному сезоні - МЕДІА ІГРАХ
15:18 (01.09.2021)
Ініціативна група з підготовки формування складу громадської ради Держкомтелерадіо оголошує про початок прийому документів від представників інститутів громадянського суспільства для участі в рейтинговому електронному голосуванні
12:56 (31.08.2021)
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення приймає заяви громадських об'єднань та асоціацій, що діють у правозахисній сфері, на участь у Конференції для обрання члена Наглядової ради АТ "НСТУ"
13:09 (29.07.2021)
Запрошення до участі у тендері на закупівлю послуг
17:46 (22.07.2021)
Оголошення про проведення відкритого тендеру на закупівлю послуг
18:04 (15.07.2021)
Визначено переможців конкурсу на посади державної служби апарату Держкомтелерадіо
16:04 (06.07.2021)
До уваги видавців! Держкомтелерадіо буде надсилати скан-копії Свідоцтва про внесення суб'єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції засобами електронного зв'язку
11:03 (03.06.2021)
Визначено переможців конкурсу на посади державної служби апарату Держкомтелерадіо
13:07 (01.06.2021)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2021 рік
12:52 (01.06.2021)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2021 рік у двох номінаціях