Головна сторінка 19 грудня 2018
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Грудень 2018
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Інформаційна політика  »  Актуальні питання


Щодо шляхів підвищення ефективності захисту професійної діяльності журналістів
03.03.2015 | 10:37 | Департамент інформаційної політики версія для друку

Щодо шляхів підвищення ефективності  

захисту професійної діяльності журналістів

 

На сьогодні стан забезпечення захисту прав журналістів вимагає суттєвого поліпшення. Непоодинокими є факти перешкоджання професійній діяльності журналістів, посягання на їх життя, погроз або насильства щодо них. Нові загрози і виклики постали перед журналістами в зв’язку з агресією Російської Федерації та терористичною діяльністю проросійських бойовиків на сході України. Зокрема, відсутні адекватні правові та соціальні гарантії журналістам та членам їх сімей у випадку загибелі або поранення під час виконання ними професійних обов'язків. Необхідні додаткові законодавчі гарантії безпеки професійної діяльності журналістів, зокрема в частині посилення кримінальної відповідальності за вчинення злочинів проти журналістів.

З метою удосконалення законодавчого механізму забезпечення належного захисту професійної діяльності журналістів на розгляді Верховної Ради України знаходиться проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів» (реєстраційний № 0924 від 27.11.2014), внесений народним депутатом України VII скликання В.В. Карпунцовим.

Законопроект, зокрема, передбачає:

- внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення низки спеціальних складів злочинів: погроза або насильство щодо журналіста, в тому числі, за здійснення такої погрози або насильства працівником правоохоронного органу, іншою службовою особою; умисне знищення або пошкодження майна журналіста; посягання на життя журналіста; захоплення журналіста як заручника;

- внесення змін до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» щодо: обов’язку держави стосовно захисту життя, здоров'я, честі, гідності, житла, майна журналіста, його близьких родичів від злочинних посягань та інших протиправних дій; встановлення стосовно журналіста та його близьких родичів у зв’язку зі здійсненням ним законної професійної діяльності системи особливих заходів державного захисту, передбачених законодавством України для працівників суду та правоохоронних органів;

- закріплення в Законі України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» соціальних гарантій журналісту та членам його сім’ї у випадку його загибелі (смерті) або поранення (контузії, травми або каліцтва) під час виконання ним професійних обов'язків.

10.12.2014 цей законопроект розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. За результатами розгляду прийнято рішення додатково опрацювати пропозиції в частині, що стосується предмету відання Комітету та запропонувати профільному Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності провести щодо зазначеного законопроекту спільне засідання.

Крім того, 25.12.2014 у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)» (реєстраційний № 1630), внесений народними депутатами України Кондратюк О.К., Абдулліним О.Р., Черваковою О.В., Княжицьким М.Л., Ємцем Л.О., Семераком О.М., Опанасенком О.В.,  Сюмар В.П., Сочкою О.О.

Законопроектом передбачено відповідальність за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, якими журналіст користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю, а також уточнюється та роз’яснюється існуюче на даний момент поняття професійної діяльності журналіста, деталізуються положення Кримінального кодексу України, згідно з яким передбачено відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

27.12.2014 законопроект надано для ознайомлення і наразі він опрацьовується в Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Прийняття Верховною Радою цих законів поліпшить законодавчі гарантії безпеки професійної діяльності журналістів.

Зважаючи на важливість гарантування визначених Конституцією України прав громадян на свободу слова та забезпечення захисту прав журналістів, Громадська рада при Держкомтелерадіо на своєму засіданні 24.02.2015 ухвалила рішення про створення комісії зі свободи слова в Україні, яка стане відкритим майданчиком для обговорення актуальних і гострих проблем роботи ЗМІ, де розглядатимуться факти перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, прояви цензури, інші порушення законодавства про свободу слова та інформації. До складу комісії увійшли всі члени Громадської ради.

Держкомтелерадіо запропонував Уряду залучити до роботи комісії зі свободи слова в Україні представників МІП, МВС, Мін’юсту, МЗС, СБУ та Генпрокуратури.

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
14:56 (01.11.2018)
До уваги суб'єктів декларування!
10:25 (12.07.2018)
Про безкоштовний навчальний онлайн-курс "Конфлікт інтересів: треба знати!"
12:09 (20.01.2017)
До уваги редакцій державних і комунальних друкованих ЗМІ! Просимо надати Держкомтелерадіо протягом 10 днів після перереєстрації друкованого ЗМІ копію Свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ.