Головна сторінка 23 жовтня 2017
українська росiйська англiйська

Пошук

по сайту по новинах
 розширений пошук »
Розсилка новин
Вакансії
Зворотний зв'язок
Мапа сайту
« Жовтень 2017
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Міжнародна діяльність  »  Євроатлантична співпраця  »  Напрями співробітництва


Довідка про виконання Держкомтелерадіо України Плану заходів з реалізації Річної національної програми співробітництва Україна - НАТО на 2012 рік
02.07.2013 | 10:20 | Департамент інформаційної політики версія для друку

 

Інформаційна складова Плану заходів щодо виконання Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО на 2012 рік передбачає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення свободи слова та інформації, вільної та безперешкодної діяльності засобів масової інформації і журналістів в Україні, підвищення обізнаності населення з питань співпраці з НАТО.

Відповідно до завдань Плану заходів триває робота з удосконалення правового регулювання інформаційної сфери.

17 жовтня п.р. Урядом схвалено  проект Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», доопрацьований Держкомтелерадіо України з урахуванням пропозицій робочої групи з суспільних комунікацій Громадської гуманітарної ради при Президентові України, заінтересованих органів та громадськості.

Водночас, Держкомтелерадіо України здійснює супровід розгляду у Верховній Раді України проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України» (реєстр. № 7241 від 11.10.2010), внесеного народними депутатами України Шевченком А.В., Каськівим В.В., Сусловим Є.І. На пленарних засіданнях Верховної Ради України законопроект не розглядався.

З метою визначення шляхів реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації Держкомтелерадіо України доопрацьовано та погоджено із заінтересованими органами проект Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Законопроектом пропонується визначити механізм реформування друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування. Наразі здійснюється доопрацювання законопроекту з урахуванням зауважень, висловлених під час його обговорення на погоджувальній нараді.

Прийняття вказаного Закону України дозволить створити умови для діяльності економічно незалежних друкованих ЗМІ, що сприятиме впровадженню європейським стандартам в українському медійному середовищі.

Сьогодні з метою забезпечення вільної та безперешкодної діяльності журналістів за ініціативою Президента України Януковича В.Ф. з 4 липня 2011 року започатковано програму «Відкрита розмова», у  межах якої створена Міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів при Президентові України.

З моменту створення групи було проведено одинадцять публічних засідань, під час яких представники державної влади та медіа-спільноти розглядали заяви про порушення законодавства про свободу слова і захист прав журналістів.

В рамках діяльності Міжвідомчої робочої групи діє Міжвідомчий комітет оперативного реагування на конфлікти за участю представників ЗМІ, в тому числі на ситуації, пов’язані з професійною діяльністю журналістів. На міжвідомчому рівні здійснюється розслідування таких ситуацій та публічне інформування про стан справ офіційними органами.

Одним із пріоритетних завдань Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО є підвищення рівня поінформованості громадян про цілі, перспективи, переваги та актуальні питання співробітництва між Україною та НАТО.

Впродовж звітного періоду переважна більшість публічних заходів євроатлантичної тематики були ініційовані неурядовими організаціями, які працюють в сфері інформування населення про НАТО, зокрема Громадською лігою Україна-НАТО. Так, в рамках Мережі партнерства Україна-НАТО за сприяння органів місцевої влади і Центру інформації та документації НАТО в Україні проведено три семінари для військовослужбовців, темою яких були актуальні питання відносин України з Північноатлантичним альянсом, нова Стратегія НАТО та місце України в системі європейської та світової безпеки, питання воєнної реформи.

Протягом 2012 року проходили конференції, семінари, презентації видань, «круглі столи», студентські дебати з питання міжнародної безпеки і співробітництва України з Північноатлантичним альянсом. Найбільш значущими були День євроатлантичного партнерства, який відбувся в Києві 9 липня 2012 року і був приурочений до 15-річчя підписання Хартії про Особливе партнерство, яка заклала офіційну основу для розбудови відносин між Україною і НАТО, а також 9-та Асамблея Громадської ліги Україна-НАТО, де  обговорювалася «Громадська комунікативна стратегія сприяння співробітництву України з НАТО: підвищення обізнаності українського суспільства шляхом партнерства Україна-НАТО».

В цих заходах брали участь українські і закордонні експерти, представники штаб-квартири НАТО, посольств країн-членів Альянсу, органів влади, неурядових організацій та мас-медіа.

Треба відзначити, що в обласних бібліотеках і університетах України  продовжують працювати 54 інформаційні стенди «Україна-НАТО», де бажаючи можуть ознайомитися з літературою про Північноатлантичний альянс.

Вагомий внесок в інформування громадськості про конструктивне співробітництво України з Організацією Північноатлантичного договору вносять державні засоби масової інформації.

Національна телекомпанія України, Національна радіокомпанія України та регіональні державні телерадіокомпанії висвітлюють відносини України і НАТО в інформаційних програмах, програмах «новин», різноманітних аналітичних теле- і радіопередачах. Так, на Першому національному телеканалі тематика співробітництва Україна-НАТО в оборонній і економічній сферах висвітлювалися  в щотижневих програмах «Армія», «Діловий світ». В ефірі державних регіональних телерадіокомпаній євроатлантична тематика здебільшого висвітлюється в інформаційних випусках і стосується загальнодержавних подій.

 

 

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Всі оголошення
12:30 (11.09.2017)
Держкомтелерадіо оголошує про проведення конкурсу на посаду директора Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова "
15:14 (01.09.2017)
Держкомтелерадіо оголошує у 2017 році Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва.
12:01 (26.07.2017)
Інформація щодо отримання суб'єктом господарювання свідоцтва про внесення до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції
11:23 (09.06.2017)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського.
12:15 (08.06.2017)
Держкомтелерадіо оголошує прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України "Українська книжка року".
14:11 (02.06.2017)
Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.
11:20 (01.06.2017)
Держкомтелерадіо оголошує про початок прийому заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі "Краща книга України".
12:56 (11.05.2017)
Держкомтелерадіо оголошує прийом до 10 серпня 2017 року творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу у галузі журналістики.
12:09 (20.01.2017)
До уваги редакцій державних і комунальних друкованих ЗМІ! Просимо надати Держкомтелерадіо протягом 10 днів після перереєстрації друкованого ЗМІ копію Свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ.
14:38 (05.01.2017)
Стосовно набрання чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту"